HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prvá liga odštartuje s novým názvom, tromi nováčikmi i ďalšími zmenami
zdroj: jäzva

Prvá liga odštartuje s novým názvom, tromi nováčikmi i ďalšími zmenami

Zápasom medzi Duklou Michalovce a výberom HK Orange 20 zajtra odštartuje nový ročník prvej hokejovej ligy. Tá zažila v lete viacero veľkých zmien.

Názov súťaže sa mení z Budiš prvej ligy na St. Nicolaus prvú ligu a pozmenené je aj samotné zloženie účastníkov. Súťaž opustila majstrovská Detva, ktorá využila krach Martina na postup do Tipsport ligy. Novú krv naopak predstavujú tímy z Bratislavy, Dubnice a béčko Nových Zámkov.


Hlavnými favoritmi budú finančne zabezpečené Michalovce (sezónu odštartujú vzhľadom na rekonštrukciu haly vo Vranove), posledný finalista zo Skalice (posilnený o skúsených odchovancov René Jarolína a Martina Hujsu) či víťaz vlaňajšej základnej časti z Prešova . V horných pozíciách tabuľky sa plánujú pohybovať aj Topoľčanci a šťukami súťaže môžu byť spomínaní nováčikovia z hlavného mesta a Dubnice.


V základnej časti odohrajú tímy 45 zápasov, pričom tímy umiestnené v poslednej sezóne na prvých piatich priečkach (Skalica, Prešov, Michalovce, Topoľčany) budú mať vo vzájomných zápasoch s klubmi umiestnenými na nižších pozíciách a nováčikmi výhodu domáceho prostredia v piatej sérii.

Do play-off, ktoré sa začne 13. februára 2018, postupujú celky umiestnené po základnej časti na 1. až 8. mieste, pričom play-off sa bude hrať na tri víťazné stretnutia, vrátane finále. Meno nového víťaza našej druhej najvyššej hokejovej súťaže spoznáme najskôr 9. marca 2018. Prestupový termín je do 31. januára 2018.


Baráž o Tipsport Ligu sa bude hrať rovnako ako vlani. Tabuľku baráže bude tvoriť 9. a 10. tím z najvyššej súťaže a obaja finalisti prvej ligy. Spolu odohrajú 12 kôl (2-krát doma, 2-krát vonku) a do Tipsport Ligy postúpia prvé dva tímy barážovej tabuľky.


V sezóne 2017/2018 sa baráž o postup do 1. hokejovej ligy z dôvodu nízkeho počtu účastníkov súťaže konať nebude. Víťaz 2. ligy postupuje priamo a porazený finalista takisto získava právo účasti v 1. lige v sezóne 2018/2019.


Dôležitá zmena nastala z pohľadu nasadených zahraničných hráčov. V jednom mužstve sa ich počet skresal z piatich na troch. Okrem toho je každý tím povinný nasadiť do zápasu minimálne siedmich hráčov do 23 rokov.


Program prvého kola - 13. september:


HK Spišská Nová Ves - HC Nové Zámky B

HC Osmos Bratislava - HK´95 Považská Bystrica

HK Skalica - HC Prešov Penguins

HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce

MHK Dubnica nad Váhom - HK Gladiators Trnava


Najnovšie z ligy: 1. Liga juniori

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk