HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Spilar podpísal otvorenú zmluvu, v nedeľu sa vráti do Steel arény
zdroj: jäzva

Spilar podpísal otvorenú zmluvu, v nedeľu sa vráti do Steel arény

Jedným z hráčov, ktorí doplatili na nevydarenú vlaňajšiu sezónu HC Košice, bol aj 36-ročný Gabriel Spilar. Sužovaný zraneniami odohral len 23 stretnutí a po vypršaní kontraktu s ním Oceliari nový nepodpísali. Nasledovali tak mesiace plné neistoty, ktoré ukončila až čerstvá dohoda s Liptovským Mikulášom.

"Už dlhší čas som bol v kontakte s Ivanom Droppom. Čakal som na ponuky, ale prestupový trh je taký, aký je a všetci vieme, aká bola moja minulá sezóna. Dohodli sme sa preto na otvorenej zmluve a ja chcem byť pre tím Liptovského Mikuláša osožný," uviedol pre hokej.sk Gabriel Spilar.

Prípadné dlhšie zotrvanie na Liptove vylúčiť nemôže, v tejto chvíli však platí, že v prípade zaujímavejšej ponuky by mal voľnú ruku.

"Je to možno otrepaná fráza, ale pre mňa bude každý zápas najdôležitejší. Ak budem hrať dobrý hokej a budem pre tím prínosom, tak potom môže prísť aj nejaká ponuka. V tejto chvíli si však cením ponuku Liptovského Mikuláša a budem bojovať za jeho farby," zdôraznil 36-ročný krídelník. "Teraz som v prvom rade rád, že budem hrať. Teším sa na viacerých chlapcov, s ktorými sa poznáme z pozície spoluhráčov či súperov už dlhé roky. Či už ide o Mareka Urama, Jana Tabačka, Rada Suchého, alebo Tomáša Nádašdiho. Rovnako tak však na celý tím a teším sa na spoznanie s mladšími chalanmi. Dôležité pre mňa bolo aj to, že budem trénovať pod kvalitnou trénerskou taktovkou. Verím, že zapadnem do partie a dostanem sa rýchlo do formy."

Na novú sezónu sa Spilar pripravoval na ľade s košickou juniorkou a jeden zápas odohral aj v drese Popradu. K tomu, prečo jeho krátke pôsobenie v tíme Kamzíkov neskončilo zmluvou, sa radšej vyjadrovať nechce. Nešlo totiž o skúsenosť, na ktorú by chcel spomínať.

Zvláštne pocity však pocíti už túto nedeľu, kedy zavíta v drese Liptovského Mikuláša do Steel arény. Fanúšikom hokeja nemusíme pripomínať, že práve košický dres obliekal posledných šesť sezón.

"Budú to zmiešané pocity. Z Košíc sa mi neodchádzalo ľahko, ale s takými vecami človek nenarobí nič. Musel som sa s tým zmieriť a verím, že v nedeľu to bude dobrý zápas," dodal pre hokej.sk Spilar.


Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk