HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šanca na triumfálny návrat Ščurka do Steel arény skončila na tyčke
zdroj: Ladislav Ščurko (foto jäzva)

Šanca na triumfálny návrat Ščurka do Steel arény skončila na tyčke

V roku 2009 bol súčasťou tímu, ktorý ukončil dlhé desaťročné čakanie Košíc na majstrovský titul. V tom čase mladučký Ladislav Ščurko bol pri tom, keď Július Hudáček zneškodnil tri samostatné nájazdy Žigmunda Pálffyho a o pár dní neskôr na seba lial majstrovské šampanské na košickej Hlavnej ulici. Prešlo pár mesiacov a jeho život sa zásadne zmenil.

Príbeh 31-ročného Gelničana je dobre známy a on sám ho akceptoval ako súčasť svojho života. "Zabudnuté to nebude nikdy, ale život musí ísť ďalej," vraví Ščurko. Po návrate do bežného života začal od nuly a postupne sa vypracoval na jednu z hlavných osobností prvej ligy. Kvalitné služby odvádzal v Trebišove, Bardejove i Michalovciach. Keď podpisoval v lete zmluvu s Detvou, netušil ešte, že si tým práve kupuje vstupenku na návrat do najvyššej súťaže. Symbolický návrat absolvoval práve v Steel aréne a veľa nechýbalo, aby sa tam stal strelcom historicky prvého gólu tímu spod Poľany v Tipsport lige.


"Škoda tej mojej tyčky v závere," povzdychol si L. Ščurko po tesnej prehre 0:1. "Košiciam blahoželáme k trom bodom, ale s našim výkonom môžeme byť spokojní. Vieme, že Košice majú o triedu lepší tím. Dali sme do toho srdiečko a uhrali sme to kolektívnou bojovnosťou."

Pod toto hodnotenie sa podpísal aj brankára Adam Nagy, ktorý zneškodnil 38 striel súpera. "Myslím si, že sme celý zápas dobre súťažili a z tohoto zápasu si môžeme vziať veľa. Do Košíc sme išli s tým, že chcem podať sústredený výkon. To sa nám podarilo. Samozrejme, je škoda, že sme nestrelili gól. Verím však, že sa to bude zlepšovať od zápasu k zápasu a tím bude postupne zbierať skúsenosti. Na začiatok to teda nebolo zlé."

"Ja verím, že budeme v lige rovnocenným súperom," nadviazal Ščurko. "Pre väčšinu tímu je to nová skúsenosť a potrebujeme sa teda trochu aklimatizovať. Je to predsa len o triedu vyššia súťaž ako bola prvá liga. Osobne môžem iba poďakovať Detve za túto šancu a budem ju chcieť využiť naplno."

O tom, že Košičania na svojho bývalého hráča nezabudli, svedčalo aj pozápasové skandovanie jeho mena. "Košické publikum dokáže oceniť aj bojovnosť súpera a osobne som sa sem vracal veľmi rád. Reakcia fanúšikov ma príjemne prekvapila."


Zatiaľ čo Stredoslováci nastupovali do autobusu s pocitom dobre odvedenej práce, domáci pociťovali v prvom rade veľkú úľavu. Víťazstvo sa totiž rodilo ťažšie, než si dokázal ktokoľvek predstaviť.

"Trápili sme sa v koncovke a som rád, že nám napokon stačil aj ten môj jediný gól. Stačilo mi tam nastaviť čepel a Blake Kessel mi to parádne naservíroval do prázdnej bránky," uviedol autor jediného gólu zápasu Tomáš Klíma. "Hra bola celkovo veľmi rozbitá množstvom vylúčení a môžeme byť radi, že nás podržal brankár Lundström. Máme však tri body a to je najdôležitejšie."


Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk