HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Snáď sa mu tu zapáči a ostane do konca sezóny, verí Paukovček v dlhšie zotrvanie Spilara
zdroj: Pavel Paukovček (foto jäzva)

Snáď sa mu tu zapáči a ostane do konca sezóny, verí Paukovček v dlhšie zotrvanie Spilara

Po úvodnej prehre 1:4 v Trenčíne sa hokejisti Liptovského Mikuláša postarali o prvé veľké prekvapenie nového ročníka Tipsport ligy, keď dokázali poraziť favorizované Košice na ich ľade.

Tím spod Nízkych Tatier využil efektívne zbrane, ktorým plánuje hromadiť svoje tabuľkové konto. Hráči MHK 32 pôsobili v obrane zodpovedne, v útoku efektívne a pri žiadnom striedaní nešetrili krokom.

"Prehrali sme síce v Trenčíne, ale dostali sme tam smolné góly po tečoch. Rovnako tak padol aj prvý gól v Košiciach. Štyri z inkasovaných gólov boli teda také uplácané. Inak nehráme nejaký zlý hokej. Samozrejme, úvod sezóny je vždy aj o ladení hry a naprávaní chýb, ktoré tam stále sú," zamyslel sa tréner Pavel Paukovček, ktorý sa vrátil domov do Liptovského Mikuláša po úspešnom účinkovaní v Martine.

Body vozené z ľadov súperov sú vždy dvojnásobne cenné, no ak sa hokejisti z Mikuláša plánujú držať v pokojných vodách tabuľky, zaberať musia práve vonku. Rozpis je totiž v tomto smere mimoriadne tvrdý.

"To je pravda, veď z prvých siedmich zápasov hráme doma jediný," poznamenal 53-ročný kormidelník. "Aj preto je pre nás veľmi cenné víťazstvo z Košíc, ktoré sú finančne niekde úplne inde."

Pavel Paukovček
Pavel Paukovček (foto jäzva)

K zisku dôležitých bodov prispela už aj nová posila, ktorá by mala predstavovať výrazné zvýšenie výkonu liptovskej ofenzívy. Gabriel Spilar naskočil do zápasového diania bez jediného prípravného zápasu a bol to práve on, kto premenil rozhodujúci samostatný nájazd.

"Gabo je strelec a v tíme má svoju úlohu. Aj preto sme ho poslali na nájazdy a ukážkovým blafákom potvrdil svoje kvality," pokračoval P. Paukovček. Príchod 36-ročného útočníka ho však zároveň donútil pristúpiť k zmenám zloženia prvých formácii. Spilara zaradil k Marekovi Uramovi a Matúšovi Sukeľovi, čo samozrejme poslalo Jakuba Sukeľa do tretieho útoku. "Gabo je hráč, ktorý patrí do prvého či druhého útoku. Naše formácie sa tým trochu rozhodili, ale takého hráča sme nemohli odmietnuť. Iste, aj on potrebuje kúsok času, pretože naskočil na rozbehnutý vlak. V iných tímoch bol navyše zvyknutý hrať niečo iné, ako hráme u nás."

Otázkou ostáva, ako dlho ostane jeden z najlepších korčuliarov ligy v tíme MHK 32.

"Má otvorenú zmluvu a my v prvom rade veríme, že ho podrží zdravíčko. Všetci totiž vieme, že ho v uplynulých rokoch brzdili zranenia. Pre Mikuláš je veľkým plusom. Je to hráč atraktívny pre divákov a ak sa mu bude dariť, môže odísť. Ja pochopiteľne verím, že sa mu u nás zapáči, zapadne do partie a napokon u nás ostane až do konca sezóny," vyslovil na záver svoje želanie Pavel Paukovček pre hokej.sk.


Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk