HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ešte nie je oheň na streche, upokojuje Lukáš Jurík po zlom štarte
zdroj: Lukáš Jurík (foto jäzva)

Ešte nie je oheň na streche, upokojuje Lukáš Jurík po zlom štarte

Najhorší vstup do sezóny zažili - veľmi prekvapivo - hokejisti HKM Zvolen. Tím všeobecne pasovaný za jasného kandidáta na prvú štvorku utrpel v Nových Zámkoch a Nitre dve hladké prehry a výsledné skóre 2:11 pôsobí hrozivo.

"Nie je to veru dobrý štart. Nikto z nás si niečo také nepripúšťal," priznáva pre hokej.sk zvolenský útočník Lukáš Jurík. "Stávajú sa však aj také veci a musíme sa rýchlo poučiť."

Dve hladké prehry neboli podľa 35-ročného Zvolenčana podobné len výsledkovo. "V oboch prípadoch to nebolo až také zlé, ako navrávajú výsledky. Hlavne v Nitre nie, veď po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný a dovolím si povedať, že v druhej dvadsaťminútovke sme mali viac šancí ako domáci. Nevychádzajú nám však detaily. Nedarí sa v koncovke ani v presilových hrách. Je na čom pracovať. Nie je to dobrý štart, ale ešte nie je oheň na streche."

"Bryndziari" dobre vedia, že po dvoch kolách sa ešte medaily na krky nevešajú. Úplne chladní však pri pohľade na tabuľku byť nemôžu.

"Tréner nám dal v pondelok voľno a každý z nás si to mohol nechať uležať v hlave. Od utorka začneme poctivo pracovať a urobíme všetko preto, aby sme to otočili. Vieme, že tím svoju silu má a musíme si to dať v hlavách do poriadku. Už tá prvá prehra v Nových Zámkoch nás totiž trochu prekvapila. Niežeby sme tam išli s veľkými očami, ale otriaslo to nami. V Nitre sme sa po treťom góle úplne rozsypali a to si neviem vysvetliť. Je predsa len začiatok sezóny a nie sme pod tabuľkovým tlakom. Teraz by sme mali hrať uvoľnene," zamýšľa sa Lukáš Jurík.


Kvalitnou príležitosťou na zlepšenie nálady bude piatkové derby proti Detve. Tá bola až doposiaľ považovaná za béčko HKM a v jej tíme pôsobí viacero hráčov, ktorí si už zahrali aj za Zvolen.

"Presne tak, bude to jednoznačne pikantný zápas. Cítime, že ľudia zo Zvolena i Detvy sa už na toto derby veľmi tešia a pre nás to bude vzhľadom na momentálnu situáciu o to ťažšie," uvedomuje si majster Slovenska z roku 2013. "Veľmi túžime naštartovať novú sériu. Vieme, že Detva začala celkom dobre, je plná elánu a nebude to ľahké. Ak to však zvládneme, tak to bude ten pravý impulz."

Základom úspechu bude podľa Juríka upokojiť mysle a výrazne skresať počet trestných minút. Potenciál v tíme HKM totiž určite je.

"Na tréningoch nám to padá a je to teda o hlavách. Radi by sme konečne otvorili to vrece s gólmi, ale nemusíme hneď streliť poltucet. Hlavné bude, aby sme konečne vyhrali a nakopli sa tak do sezóny," podotýka L. Jurík.

Zvolenská sezóna by totiž mala byť vzhľadom na letné zmeny skôr o radosti, než trápení. Do šatne pribudli hneď šiesti hráči zo zámoria, veľkými posilami by mali byť i útočníci Michal Chovan s Milanom Kytnárom.

"Predtým sa v šatni hovorilo viac česky, teraz je častejšie počuť angličtinu. Veľké zmeny však nenastali a chalani zapadli do tímu veľmi dobre," vraví Lukáš Jurík.

V súvislosti so zámorskou légiou sa samozrejme na jazyk natíska otázky, či ich už "Bryndziari" pohostili bryndzovými haluškami. "Pravdupovediac, o tomto som sa s nimi ešte nezhováral. Určite si to tu už poctivo okukali a musím sa opýtať, či vyskúšali už aj tú našu bryndzu. Sám som zvedavý na to, ako vyslovia toto pekné slovo," dodáva s úsmevom L. Jurík pre hokej.sk.


Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk