HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šlágrom prvého kola semifinálová repríza Skalica - Prešov
zdroj: jäzva

Šlágrom prvého kola semifinálová repríza Skalica - Prešov

Po dvoch predohrávaných zápasoch výberu Orange 20 proti Michalovciam a Prešovu dnes odštartuje nový prvoligový ročník kompletným prvým kolom.

Prvá liga ponesie po novom názov St. Nicolaus prvá liga, nováčikmi sú Dubnica, Bratislava a béčko Nových Zámkov a dôležitými zmenami sú i zníženie počtu legionárov z piatich na troch a povinné nasadzovanie sedmičky hráčov do 23 rokov.

HK 36 Skalica - Prešov Penguins (17.00 hod.)

Pred štartom semifinálovej série týchto súperov boli jasnými favoritmi Prešovčania, no postup do prvoligového finále a tým pádom aj do baráže si prekvapivo vybojovali Záhoráci. V novom ročníku bude východisková situácia vyrovnanejšia. Tučniaci majú stále vysoké ambície, no Skalica získala mimoriadne cenné skúsenosti v podobe Martina Hujsu či René Jarolína. Skalický hokej sa po nedávnom páde veľmi sympaticky dvíha nahor a v novom ročniku by mal patriť medzi ligovú špičku.

Náš tip: 1

HK Spišská Nová Ves - HC Mikron Nové Zámky B (17.00 hod.)

Spišiaci odohrajú novú sezónu vo veľmi skromných podmienkach a za úspech bude považovaný postup do play-off. Na pomoc by mali prichádzať hráči z Popradu, no základom bude práca s mladými odchovancami. Väčším otáznikom je béčko Nových Zámkov. Jeho tím sa môže pochopiteľne meniť v závislosti od potrieb prvého tímu. Prvý zápas sezóny v podaní týchto súperov tak predstavuje veľkú hádanku.

Náš tip: X

MHK Dubnica nad Váhom - HK Trnava (18.00 hod.)

Dubnica predstavuje nováčika súťaže, no veľmi ľahko môže byť jej šťukou. Druholigový víťaz má totiž v kádri viacerých hráčov s bohatými extraligovými skúsenosťami. Mená ako Kutej, Rehák, Bobček, Ďurkech či Lelkeš predstavujú záruku kvality. 

Náš tip: 1

HC Topoľčany - HK Dukla Ingema Michalovce (18.00 hod.)

Topoľčany sú predurčené na hru v hornej polovici tabuľky, Michalovce možno pokojne označiť za hlavného favorita na víťazstvo v základnej časti. Dukla v lete posilnila a získala i zvučné mená ako sú Lukáš Hvila a Marek Kolba. V Topoľčanoch to však nebude mať ľahké nikto.

Náš tip: 1X

HC OSMOS Bratislava - HK 95 Považská Bystrica (18.30 hod.)

Tím z hlavného mesta by nemal mať s Považskou Bystricou žiadny problém. V jeho drese si totiž zahrajú Jaroslav Obšut, Jakub Ručkay i Stano Gron, v úvode sezóny navyše vypomôže i Michel Miklík. Jedinou nádejou Považanov môže byť brankár Michal Dzubina.

Náš tip: 1

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk