HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pätnásť hviezd St. Nicolaus prvej hokejovej ligy
zdroj: jäzva

Pätnásť hviezd St. Nicolaus prvej hokejovej ligy

Kompletným prvým kolom štartuje jubilejný 25. ročník St. Nicolaus prvej hokejovej ligy. Tá síce prišla o Detvu, no trojica nováčikov prináša svieži vietor i množstvo zvučných mien.

 O tom, že ani nižšia súťaž nemusí byť vôbec neatraktívna, svedčí aj pätnástka najzvučnejších mien, ktoré sme pre vás vybrali.

Michel Miklík - HC Osmos Bratislava

V tejto chvíli najväčšia hviezda prvej ligy. Tridsaťpäťročný Miklík je vicemajstrom sveta z roku 2012, dvojnásobným majstrom Slovenska a na svojom konte má päť majstrovstiev sveta i olympijské hry. V Bratislave by sa mal rozohrať a počkať si na prípadnú ponuku zo zahraničia. Osvedčený kanonier pôsobil v uplynulej sezóne v Košiciach, Brne a Jyväskylä. V play-off fínskej ligy sa stal dokonca najlepším strelcom.

Michal Dzubina - Považská Bystrica

Práve Miklíkovi by sa mal hneď v prvom kole postaviť do cesty brankár s reprezentačnými skúsenosťami. Michal Dzubina patrí medzi obete krachu MHC Martin, pričom v našej najvyššej súťaži pôsobil okrem materského klubu aj vo Zvolene a Banskej Bystrici.

Jaroslav Obšut - HC Osmos Bratislava

Prešovský odchovanec má už 41 rokov, no v obrane Bratislavy odvedie určite dobré služby. Vo svojej bohatej kariére pôsobil v zámorí, kde nastúpil v NHL za Colorado a neskôr odohral deväť sezón v kvalitných ligách vo Švédsku a Rusku. Slovensko reprezentoval na olympiáde, Svetovom pohári i troch majstrovstvách sveta.

Stanislav Gron - HC Osmos Bratislava

Ďalšie veľké meno v službách nováčika z hlavného mesta. Tridsaťosemročný Bratislavčan je štvornásobným majstrom Slovenska, ale napríklad aj najlepším strelcom talianskej ligy. V roku 2010 si zahral na majstrovstvách sveta a o prínose kapitána HC Bratislava svedčí i jeho vlaňajšia štatistika. V trinástich zápasoch druhej ligy nastrieľal 16 gólov, ku ktorým pridal 13 asistencií.

Martin Hujsa - HK 36 Skalica

Miroslav Lipovský sa snaží sťahovať na Záhorie úspešných odchovancov a zatiaľ sa mu to darí veľmi úspešne. Tridsaťosemročný „Hujer“ si urobil výborné meno predovšetkým počas osemročného pôsobenia v bratislavskom Slovana, v rámci ktorého získal dva majstrovské tituly. Neskôr si zahral za Litvínov a pomohol k zlatému hetriku kazašského Pavlodaru. Minulú sezónu dohrával v tipsportligových Nových Zámkoch.

Lukáš Hvila - Dukla Ingema Michalovce

Tridsaťpäťročný húževnatý útočník patril roky medzi najproduktívnejších hráčov extraligy. V sezóne 2015-16 sa stal dokonca najlepším strelcom ligy. Minulú sezónu strávil v Nových Zámkoch a Poprade. V Michalovciach by sa mal rozohrať a počkať si na prípadnú atraktívnejšiu ponuku.


René Jarolín - HK 36 Skalica

Ďalšia dôležitá posila skalického útoku. Tridsaťpäťročný útočník zišiel z očí slovenských fanúšikov, veď päť z posledných šiestich sezón odohral na britských ostrovoch. V roku 2016 tam získal titul majstra a patril medzi najproduktívnejších hráčov súťaže. Teraz bude opäť tešiť fanúšikov svojho materského klubu.

Denis Rehák - MHK Dubnica

Aj nováčik z Dubnice prináša do prvej ligy viaceré zaujímavé mená. Jedným z nich je Denis Rehák. Tridsaťdvaročný obranca je dvojnásobným majstrom Kazachstanu a dvojnásobným vicemajstrom Česka. Počas vlaňajšej turbulentnej sezóny vystriedal Žilinu, Zvolen i Nové Zámky.

Marek Kolba - Dukla Ingema Michalovce

Ďalší nositeľ cenných skúseností v obrane. Tridsaťsedemročný trojnásobný majster Slovenska a víťaz Kontinentálneho pohára sa vracia na Slovensko po dvoch rokoch vo francúzskom Dijone.

Richard Lelkeš - MHK Dubnica

Tridsaťročný útočník odohral v našej najvyššej súťaži vyše päťsto zápasov. Najkrajšie sezóny zažil v Žiline, Trenčíne, Nitre či Košiciach. Vlani pôsobil v Nových Zámkoch.

Albín Podstavek – Topoľčany

Tridsaťšesťročný český útočník odohral v dresoch Nitry, Martina a Nových Zámkov 14 extraligových sezón. V uplynulej sezóne mu stačilo na zisk 39 bodov 29 stretnutí základnej časti prvej ligy. V play-off potom pomohol Topoľčanom siedmimi bodmi v piatich dueloch.

Adam Trenčan - Dukla Ingema Michalovce

Dvadsaťsedemročný brankár bol vlani veľkou oporou Michaloviec a aj v novom ročníku by mal patriť medzi elitu na tomto poste. V extralige si zachytal za Zvolen, Skalicu i Nitru.

Miroslav Vantroba - Spišská Nová Ves

Po ukončení kariéry Ľubomíra Vaica je Vantroba najskúsenejším hráčom mladého tímu Spišiakov. Tridsaťosemročný odchovanec „Novejši“ je majstrom Veľkej Británie a v našej najvyššej lige odohral vrátane play-off cez 700 zápasov.

Juraj Prokop - Prešov Penguins

Tridsaťjedenročného Bratislavčana si adoptoval východ Slovenska. V posledných šiestich sezónach pôsobil v Spišskej Novej Vsi, Bardejove a Prešove. Dres Tučniakov obliekal v štyroch z posledných piatich ročníkov a v uplynulej sezóne pomohol Prešovu k víťazstvu v základnej časti ziskom 53 bodov v 47 zápasoch. Najväčší úspech kariéry zaznamenal v roku 2005, kedy sa stal so Slovanom majstrom Slovenska.

Peter Podhradský - HC Osmos Bratislava

Tridsaťsedemročný majster Slovenska z roku 2016 reprezentoval Slovensko na troch majstrovstvách sveta. V prestížnej KHL odohral dlhých sedem sezón.


Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk