HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Miklík zahrieva motor v Bratislave, na peniaze zo Slovana čaká stále márne
zdroj: jäzva

Miklík zahrieva motor v Bratislave, na peniaze zo Slovana čaká stále márne

So svojou prvou päťkou by mohol nováčik prvej ligy z Bratislavy pokojne nastúpiť na Zápas hviezd. Posúďte sami - obrancovia Peter Podhradský s Jaroslavom Obšutom zásobujú prihrávkami útočný trojzáprah Michel Miklík, Stanislav Gron, Jakub Ručkay. Čo meno, to pojem.

Minimálne v prípade Michela Miklíka je pritom jasné, že jeho miesto by malo byť niekde úplne inde ako v našej nižšej súťaži.

"S trénerom HC Bratislava Imrom Antalom máme výborný vzťah a tak som ho poprosil o možnosť tréningu s tímom. On mi následne navrhol, že by som si za nich mohol aj zahrať. Z pohľadu zápasovej praxe je to fajn a nejako sezónu začať musím. Zatiaľ je to v pohode," hovorí pre hokej.sk 35-ročný reprezentant Slovenska.

Vo svojom prvom vystúpení v bratislavskom drese pomohol svojmu tímu k víťazstvu 4:2 nad Považskou Bystricou gólom a asistenciou.

"Prišlo cez 1300 divákov a atmosféra nebola zlá. Určite na tom nesú zásluhu aj títo hráči, ktorí lákajú svojimi menami," konštatuje M. Miklík. "Samozrejme, chýbala nám ešte zohratosť a z pohľadu výkonu to nebolo nič extra. Určite sa to však bude zlepšovať."

Z tímu prvoligistu môže samozrejme kedykoľvek odísť a otázne je aj to, či bude cestovať s tímom na zápasy vonku. "V piatok do Spišskej Novej Vsi určite nevycestujem a z pohľadu ďalších zápasov sa uvidí. Doma chcem hrať všetky zápasy."

Teda minimálne do konca septembra. Potom by sa už mal pobrať do niektorej z kvalitnejších líg. Najreálnejší je návrat do fínskej Jyväskyly, v drese ktorej sa stal na jar najlepším strelcom play-off.

"S Jyväskylä nemám podpísanú zmluvu, ale viac-menej sme dohodnutí, že od novembra by som tam mohol nastúpiť. Stále je to však otvorené a môže sa to vyvinúť aj inak. Do konca septembra chcem hrávať za Bratislavu a potom uvidíme, či by som na ten mesiac podpísal kontrakt s iným klubom, alebo by som tu ostal ďalej. Čakám ako sa to vyvinie a môže do toho vstúpiť ďalší klub," prezrádza Miklík, podľa ktorého nie je vylúčená ani mesačná zmluva s niektorým z tímov z Tipsport ligy.

Nateraz však chce pomôcť opätovnému nárastu záujmu Bratislavčanov o domáci hokej. V Ružinove sa totiž postupne buduje niečo, čo by nemalo končiť na úrovni prvej ligy. "Ja si myslím, že extraliga Bratislave chýba. Vo vedení tohto klubu sú správni ľudia a ich ambíciou je vrátiť hlavné mesto na mapu nášho extraligového hokeja. Držím im v tom palce."

Piešťanský odchovanec je v Bratislave ako doma, veď v drese Slovana odohral necelé tri sezóny Kontinentálnej hokejovej ligy. S "belasými" má doteraz nevyrovnané účty. Arbitrážny súd v Moskve mu totiž dal za pravdu a potvrdil, že Slovan mu dlhuje štyri celé výplaty.

"Na tom sa nezmenilo nič. Tie štyri výplaty sú stále niekede vo vzduchu a nikto z klubu sa k tomu nevyjadruje. Je to pre mňa zvláštne a naozaj nechápem, ako môže hrať Slovan napriek nedoriešeným dlhom bez problémov KHL," krúti hlavou Michel Miklík na záver rozhovoru pre hokej.sk.


Najnovšie z klubu: HC Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk