HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ovečkin priznal kapituláciu: Na olympiáde nebudem
zdroj: jäzva

Ovečkin priznal kapituláciu: Na olympiáde nebudem

Alexander Ovečkin patril medzi nezmieriteľných bojovníkov za účasť hráčov NHL na olympijských hrách v Kórei. Zdá sa však, že už aj on pochopil, že s rozhodnutím vedenia profiligy jednoducho neurobí nič.

"Už od poslednej olympiády som neustále opakoval, že mi nikto nemôže brániť reprezentovať moju vlasť," píše v stanovisku hviezda Washingtonu Capitals. "Teraz však IIHF a NHL oznámili mojej federácii, že nesmie požiadať nikoho z NHL o reprezentáciu na olympijských hrách. Všetky rozhovory skončili a šanca zhasla."

Vedenie ruskej hokejovej federácie tento stav potvrdilo a prezident zväzu Vladislav Treťjak na otázku, čo bude s Ovečkinom, odpovedal: "Čo s ním bude? Nič? Bude hrať za Washington. Musí to prijať."

"Chcel som vyslať svoje stanovisko, ktoré bude jasné a nikto ho nebude interpretovať mylne. Olympiáda je v mojej krvi a všetci vedia, ako milujem svoju vlasť. Už od malička som sledoval, ako hrajú hokejisti z NHL na olympiádach. Nikdy som nerozlišoval medzi svojim tímom a svojou reprezentáciou. Milujem Capitals, milujem svojich spoluhráčov a rovnako tak milujem svoju vlasť. Všetci vieme, že aj ostatní hráči to vnímajú podobne. Aj oni chceli hrať na olympiáde a nemalo by sa stávať, že sa musia dostať do takejto pozície, ktorá im nedáva šancu rozhodnúť sa."

Ovečkin sa vo svojom stanovisku poďakoval majiteľovi Capitals Tedovi Leonsisovi za podporu. Ten by ho bol ochotný pustiť na olympiádu aj za cenu, že by chýbal Washingtonu počas niekoľkých zápasov. Takéto starosti však napokon mať nebude.

"Naše krajiny neostali povolenie žiadať hráčov pre potreby olympiády. Prehral som ja, ale prehrali aj všetci moji spoluhráči a všetci hráči, ktorí tam chceli ísť hrať. A rovnako tak prehrali aj fanúšikovia hokeja, ktorí neuvidia najlepších hráčov sveta. Treba si uvedomiť, že účasť hráčov z NHL na olympiáde je prospešná pre celý hokej. Je preto veľmi mrzuté, že tam nebudeme!"

Ovečkin tak teraz musí preorientovať svoju pozornosť výlučne na klubovú sezónu.

"Mojim cieľom bolo vždy získať Stanleyho pohár. O tom snívam už od svojho detstva a s touto myšlienkou príchádzam aj do prípravného kempu. Spoločne so spoluhráčmi zo seba vydáme všetko a urobíme všetko preto, aby sme uspeli. Tak ako to robím už od svojho príchodu do NHL," dodal Ovečkin v stanovisku určenom médiám.

Zdroj: AP.com

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk