HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nové derby na parádu! Skvelá atmosféra, deväť gólov a strhujúci finiš Zvolena.
zdroj: Vladimír Chramazda

Nové derby na parádu! Skvelá atmosféra, deväť gólov a strhujúci finiš Zvolena.

Štyrikrát prehrávali a aj tak vyhrali. Zvolenskí hokejisti predviedli v historicky prvom derby proti Detve nezlomnú vôľu po prvom víťazstve sezóny a ich snaha bola napokon korunovaná ziskom troch bodov.

"Stále sme doťahovali a stále nám odskočili. O to viac si vážime víťazstvo v prvom domácom zápase. Po tom štarte do sezóny sme ho potrebovali naozaj veľmi akútne," odfúkol si po víťazstve 5:4 útočník HKM Milan Kytnár, ktorý strelil víťazný gól zápasu 20 sekúnd pred jeho koncom.

Gólom a asistenciou prispel k prvému bodovému zisku sezóny útočník Michal Chovan. "Už pred zápasom sme vedeli, že to bude ťažké derby. Mali dobré výsledky, zatiaľ čo naše boli katastrofálne. Boli sme pod tlakom a takýto zvrať nás musí nakopnúť. Podarilo sa to aj zásluhou skvelých fanúšikov. Verím, že v takom počte budú chodiť i ďalej a budeme ich tešiť pravidelne."

Oči pre plač ostali napokon tímu spod Poľany. "Pre nás je to veľmi smutný koniec," povzdychol si Rastislav Gašpar. "Odohrali sme totiž tretí dobrý zápas a zaslúžili by sme si nejaký ten bodík. Chceme vyhrať, bojovať a nedať nikomu nič zadarmo. Takéto závery sa nám však nemôžu stávať. Dve minúty pred koncom sme išli sami na bránku a mali sme rozhodnúť. Namiesto toho sme inkasovali dvadsať sekúnd pred koncom."Nováčik súťaže obdržal ďalšiu tvrdú lekciu. Napriek trom veľmi solídnym výkonom má v tabuľke jediný bodík a patrí mu posledná pozícia.

"Musíme ísť ďalej. Musíme premieňať šance a ísť šťastiu oproti. Makať na tréningu a pokúšať sa o víťazstvá," burcoval Gašpar.

Atmosféru historicky prvého derby medzi Zvolenom a Detvou si v každom prípade užíval. "Mám rád, keď je v hale toľko ľudí a touto cestou sa chcem poďakovať fanúšikom za skvelú atmosféru."

"Oba fankluby boli vynikajúce a na ľade sme ich cítili. Patrí im veľká vďaka," vyslovil sa na margo atmosféry za domácu stranu Milan Kytnár, ktorého doplnil Michal Chovan. "Je to niečo podobné ako s Bystricou. Teraz to bolo prvýkrát a o to krajšie to bolo. Padli góly, predviedli sme zvrat a bolo to teda krásne."

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk