HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V jednoduchosti je krása. Povedal si Svitana a rozhodol
zdroj: Poprad po góle - SVitana, Mlynarovič a Štrauch (foto jäzva)

V jednoduchosti je krása. Povedal si Svitana a rozhodol

V poslednom zápase na ľade Košíc inkasoval brankár Mathieu Corbeil tri góly zo siedmich striel a následne uvoľnil miesto Lukášovi Gavalierovi. O dva dni neskôr ho poslal popradský tréner Marcel Ozimák do bránky opäť a Kanaďan mu prejavenú dôveru opätoval výborným výkonom proti Novým Zámkom. Nebyť jeho, mohli "kamzíci" prehrávať po prvej tretine výrazne vyššie, než 0:1.

"V Košiciach sme vyhrali tretiu tretinu a tak sme chceli začať proti Novým Zámkom. Na ľade to však tak nevyzeralo. V šatni padli tvrdšie slová a povedali sme si, že horšie to už byť nemôže. Našťastie sme sa potom spamätali a začali sme hrať oveľa lepšie. Zomkli sme sa ako jedna partia a takto musíme pokračovať," vyslovil sa po víťazstve 3:1 nad Novými Zámkami útočník Popradu Patrik Svitana. Za kľúč k nedeľňajšiemu úspechu považoval disciplínu a vôľu po víťazstve.


Ani jeho spoluhráč Samuel Mlynarovič nebol nadšený zo spôsobu, akým Popradčania vstúpili do dôležitého duelu. "Mali sme trošku horší vstup do zápasu. Nové Zámky nás napádali a robilo nám to problémy. Postupom času sme sa s tým vysporiadali a miestami sme boli lepším mužstvom. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene."

Hokejisti spod Tatier jedným dychom dodávajú, že na veľké oslavy ešte čas nenastal. Sínusoida ich výkonov a výsledkov je v úvode sezóny veľmi rozlietaná a takéto výsledky potrebujú zopakovať v sérii.Poprad - Nové Zámky 3:1 (29 obrázkov v galérii)

"Všetci dúfame, že to bude ten zlomový výsledok. Hlavne doma musíme zbierať body a to, čo prinesieme z vonku, je plusom. Potrebujeme sa držať v pokojnom strede tabuľky," zamyslel sa Mlynarovič, na ktorého nadviazal Svitana: "Základom je zachytiť začiatok súťaže a nazbierať čo najviac bodov. Zatiaľ riešime všetky situácie zložito a v jednoduchosti je krása. Ukázal to môj gól. Skúsil som nešpekulovať, vystreliť a vyšlo to. Máme mladé mužstvo a začať musíme vo svojich hlavách. Potrebujeme stabilizovať výkonnosť a nestriedať víťazstvá s prehrami. Len tak môžeme prilákať na štadión viac ľudí, ako prišlo na Nové Zámky."

Tisícka divákov veru nepredstavuje číslo, ktoré by malo uspokojiť klub so smelými ambíciami. Presvedčiť ďalšie stovky môže podľa Mlynaroviča len dlhodobé postavenie medzi tipsportligovou elitou.

"Hlavne sa musíme upokojiť. Miestami sme zbytočne zbrklí. Musíme podržať puk a hrať hokej. Je to predsa stále iba hra. Náš mladý tím sa postupne zohráva a verím, že aj takýmito vydretými víťazstvami to postupne vyladíme k našej spokojnosti," dodal Samuel Mlynarovič pre hokej.sk.

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk