HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rytieri z Vegas vyhrali svoj prvý zápas, hrdinom autor hetriku Wong
zdroj: Vancouver - Las Vegas (Wong,Bachman), foto TASR-AP

Rytieri z Vegas vyhrali svoj prvý zápas, hrdinom autor hetriku Wong

Nováčik NHL Vegas Golden Knights začína písať svoju históriu. Ako prvé víťazstvo sa do nej zapíše triumf 9:4 v prípravnom súboji na ľade Vancouveru a autorom prvého hetriku už bude navždy 21-ročný kanadský útočník Tyler Wong.

V historicky prvom súboji Zlatých Rytierov sa blysli aj českí hráči. Tomáš Hyka skóroval dvakrát, zatiaľ čo Tomáš Nosek obohatil svoje štatistiky o gól a dve asistencie. Strelecky sa presadili aj Nick Suuki, Paul Thompson a Alex Tuch. Dve asistencie zaznamenala šestka tohtoročného draftu Cody Glass.

Golden Knights vsadili vo svojom prvom zápase prevažne na mladých hráčov a do Vancouveru necestovali hviezdy tímu ako James Neal, Jonathan Marchessault, David Perron, Cody Eakin, Reilly Smith, William Karlsson, Brayden McNabb, Deryk Engelland, Luca Sbisa, ako aj brankár Marc-Andre Fleury.

Pravda, v plnej zostave neboli zďaleka ani Canucks. Väčšina opôr tímu už bola totiž na ceste cez Tichý oceán. Vancouver čakajú dve prípravné stretnutia proti Los Angeles Kings v čínskych mestách Peking a Šanghaj.zdroj: nhl.com
zdroj: nhl.com
zdroj: nhl.com

Najnovšie z klubu: Las Vegas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk