HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Platy Žilinčanov opäť verejné, najviac berú legionári
zdroj: Vladimír Chramazda

Platy Žilinčanov opäť verejné, najviac berú legionári

Najlepšie plateným hráčom v klube MsHK Žilina je Ryan Martindale. K lepšie zarábajúcim členom tímu patria aj ďalší legionári a až za nimi sú v pomyselnom rebríčku slovenskí hráči. Vedenie MsHK Žilina si opäť splnilo povinnosť vyplývajúcu zo štatútu klubu a zverejnilo klubové výdavky vrátane hráčskych platov.

Základná mesačná mzda Kanaďana Ryana Martindalea je rovných 5000 eur. Ďalšie dve kanadské posily "vlkov" dostávajú každý mesiac sumu približne 3888 eur. "Samozrejme, že od najlepšie platených hráčov, ktorí sú zhodou okolností legionári, očakávame, že budú lídrami. Ak naše očakávania nenaplnia, rozlúčime sa. Je to jednoduché," uviedol pre TASR športový riaditeľ klubu Imre Valášek.

Ten sa musel po vlaňajšej bronzovej sezóne zmieriť s vyššími nárokmi svojich zverencov. "V globále sa dá povedať, že rokovania boli ťažšie, ale to sme po minulej sezóne očakávali. O to viac nás potešilo, že viacerí hráči boli ústretoví."

Imre Valášek zároveň uviedol, že päť percent z platov hráči odvádzajú ako istú poistku výplaty. Tým si klub i hráči navzájom vychádzajú v ústrety a hokejisti tak majú garantované tri výplaty aj v prípade dlhodobého zranenia. Spomínané sumy podliehajú aj ďalším premenným, ktoré ovplyvňujú konečnú hodnotu na výplatnej páske. "Je napríklad dôležité, či hráč odohrá všetky zápasy v danom mesiaci. Ak absentuje, nedostáva dohodnutú sumu, ale postupujeme podľa dohodnutých bodov v zmluve. Zároveň však hráči hrajú aj o rôzne bonusy, napríklad za produktivitu, alebo postavenie tímu v tabuľke, či celkové umiestnenie po sezóne," prezradil Valášek.

So zverejňovaním platov svojich hráčov nemá problém, o to viac ho mrzí, že k rovnakému kroku nesiahli aj ďalšie kluby. "Toto je naša nevýhoda. Sme jediný klub, ktorého platy hráčov všetci poznajú. Preto sa môže stať, a aj sa to stáva, že hráčovi po sezóne zavolá nejaký manažér s tým, že mu ponúkne trebárs o 200 eur vyšší plat. Ale v konečnom dôsledku som za zverejnenie miezd rád, aspoň to vytvára tlak na hráčov," dodal Valášek.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk