HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vlkov posilnil Luža, tréner Škorvánek dvíha varovný prst neproduktívnym legionárom
zdroj: Brankár Maroš Mikoláš inkasoval šestku (foto jäzva)

Vlkov posilnil Luža, tréner Škorvánek dvíha varovný prst neproduktívnym legionárom

Nestáva sa často, aby bol najproduktívnejší tím súťaže mimo pozícií garantujúcich play-off. Žilinskí "Vlci" nastrieľali v šiestich zápasoch 21 gólov, no napriek tomu majú na svojom konte iba štyri body a patrí im nelichotivá deviata priečka tabuľky.

"V obrane sme produkovali detské, doslova naivné chyby. Súper ich tvrdo trestal a na našej strane sa prejavil fakt, že sme nastúpili s deviatimi hráčmi vo veku pod 22 rokov," skonštatoval po prehre 3:6 na ľade Košíc tréner MsHK DoxxBet Stanislav Škorvánek. Súboj v Steel aréne bol pre neho tak trochu špecifický. Na striedačke súpera bol totiž muž, po boku ktorého oslavoval pred pár mesiacmi bronzovú medailu. "Je to súčasť športového života. Na rok po boku Milana Jančušku spomínam len v dobrom. Veľa som sa od neho naučil a som mu veľmi povďačný. Teraz sme na opačných stranách barikády, ale ja som sa na naše stretnutie tešil. Rád ho vždy vidím a trochu sme si zaspomínali."

Stanislav Škorvánek
Stanislav Škorvánek (foto jäzva)

Pohľad na tabuľku podľa Škorvánka nekorešponduje s tým, čo predvádzajú "Vlci" na ľadovej ploche. "Nemôžem si pomôcť, ale hráme dobre. Nepremieňame šance. Nechcem sa na nič vyhovárať, ale niektoré veci nechápem. Náš kapitán Rasťo Konečný vynechal už tri zápasy po brutálnom faule nitrianskeho hokejistu a zatiaľ čo on veselo hrá, náš kapitán chodí po nemocniciach. Pre mňa je tento prístup nepochopiteľný. Chýbajú nám štyria dôležití hráči a tak ako som už spomenul, do zápasu zasiahlo až deväť hráčov pod 22 rokov. Pokiaľ im budeme veriť a budeme trpezliví, tak nám to vrátia. Chce to však čas."


Košice - Žilina 6:3 (26 obrázkov v galérii)

Práca s mladými hráčmi je chvályhodná, no hokej sa hrá na góly a body. A tie "Vlkom" chýbajú. Tlak na trénera Stanislava Škorvánka začína narastať a určite to nie je tým, že by nenapĺňali očakávania mladí hráči. Žiline nezaberajú tí, od ktorých sa to právom očakáva. Najlepšie platený člen tímu Ryan Martindale (5000 eur mesačne) má po šiestich zápasoch bilanciu 0+3 a so siedmimi mínusovými bodmi je lídrom tímu spod Dubňa v tejto nelichotivej štatistike. Jeho krajan Scott Pitt má na svojom konte jeden gól.

"Každý hráč musí byť zodpovedný za svoje výkony a zmluvu. Peniaze si musí obhájiť na ľade. Pokiaľ sa tak nedeje, tak musia nastať isté opatrenia. Netvrdím, že prídu, ale od prvého útoku čakáme väčšiu produktivitu. Tá zatiaľ chýba. Verím, že už v nedeľu sa to obráti," vyslovil sa na margo chýbajúcej produktivity očakávaných ofenzívnych lídrov tréner Žiliny pre hokej.sk.

Kľúčom k tabuľkovéu posunu je však v prvom rade spevnenie obranných radov. Žilina síce vedie v počte strelených, ale zároveň aj v počte inkasovaných gólov (24). V Košiciach absolvoval premiéru v žlto-zelenom drese 23-ročný Patrik Luža, ktorý strávil posledných päť sezón s tímom Slovana Bratislava v KHL.

"Zrodilo sa to rýchlo. Čakal som na ponuky zo zahraničia, ale nevyšlo to a Žilina mi vyšla v ústrety. Vo štvrtok večer som pricestoval do Žiliny, ráno som potrénoval a už mám za sebou prvý zápas po pol roku. Kontrakt sme ešte nepodpísali a tieto veci doriešime v najbližších dňoch," okomentoval pozadie svojho príchodu pod Dubeň Patrik Luža.


Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk