HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hovorka sa pripomenul exspoluhráčom tromi bodmi: Ešte keby si Kafka vycentroval ruky
zdroj: Marek Hovorka (foto jäzva)

Hovorka sa pripomenul exspoluhráčom tromi bodmi: Ešte keby si Kafka vycentroval ruky

V uplynulej sezóne sa stal útočník Marek Hovorka v drese Žiliny najproduktívnejším hráčom ligy. Pred piatkovým súbojom proti bývalým spoluhráčom mal na svojom konte iba jednu asistenciu, no znalosti protivníka využil na sto percent. K víťazstvu 6:3 dopomohol hneď troma asistenciami.

"Spokojný som. Ešte keby Petr Kafka vycentroval ruky, tak som mohol mať tých asistencií aj viac. Stačia však aj tri," pousmial sa dobre naladený Hovorka. Súboj proti bývalým spoluhráčom výnimočne neprežíval. "Minuloročné zápasy Žiliny proti Košiciam som prežíval viac. Musím povedať, že žilinskí chalani bojovali a hrali celkom dobre. Útočnou hrou a šikovnosťou sme ich však napokon zdolali. Myslím si, že celý zápas sme mohli odohrať v pohode. Na nohy sme ich postavili vlastnými zbytočnými chybami."

Spomínaný kanonier Kafka počastoval mladého brankára Žiliny Stanislava Škorvánka gólovým dvojbalením a celkovo má na svojom konte už päť presných zásahov.

"Je to len začiatok sezóny. Môže sa stať, že príde desať zápasov, v ktorých nedám ani gól. Veľká vďaka patrí spoluhráčom, ktorí ma nachádzajú v dobrých šanciach," okomentoval svoju streleckú fazónu pražský odchovanec. Na margo samotného zápasu proti Žiline pridal: "Berieme tri body a naša hra sa približovala k tomu, čo chceme hrať. Chceme hrať útočný hokej pre divákov, ale stále sa tam objavili okienka, ktoré potrebujeme zatvoriť. Som rád, že sme sa nezosypali za stavu 3:3. Stále sme hrali útočný hokej, držali sme sa na puku a to bolo veľmi dôležité. Napokon sme to zlomili vo svoj prospech."


Košice - Žilina 6:3 (26 obrázkov v galérii)

"Veľa gólov predstavuje najlepšiu pozvánku na ďalší domáci zápas. Iste, boli tam chyby, ktoré by sa nemali stávať, ale tvrdo sme makali počas šesťdesiatich minút a s výsledkom sme spokojní," pridal svoj názor reprezentačný Jakub Suja, ktorý si víťazným gólom otvoril strelecký účet sezóny. "Som veľmi rád, pretože ako útok sme mali veľa šancí. Pre mňa to bol v podstate len druhý kompletný zápas sezóny, pretože proti Detve som spadol nešťastne do mantinelu a mal som zapálenú šľachu v zápästí. Proti Liptovskému Mikulášu som to skúsil, ale vydržal som len jedno striedanie. Teraz je to už lepšie."

Košičania sa ziskom troch bodov posunuli v tabuľke na tretiu pozíciu so štvorbodovou stratou na prvý Trenčín.


Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk