HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kamzíci využili zvolenskú streleckú frustráciu
zdroj: Zvolen - Poprad (Foto V. Chramazda)

Kamzíci využili zvolenskú streleckú frustráciu

Vytrvalá zvolenská snaha nepriniesla požadovanú odmenu. Piatkový súboj "bryndziarov" proti Popradu sa niesol v znamení domácej streleckej frustrácie. Tá začala rásť už po prvej tretine, v ktorej Zvolen prestrieľal súpera spod Tatier 14:6, no na góly prehrával 0:1.

"Mali sme hru v rukách, vypracovali sme si šance, ale nedokázali sme sa presadiť cez prehustený priestor. Popradčania dobre blokovali strely a vyrážali do rýchlych protiútokov. Keď nedáme góly, je problém zvíťaziť," povzdychol si tréner HKM Peter Mikula po prehre 2:3 po predĺžení. "Šancí bolo dostatočne veľa, aby sme vyhrali zápas v 60 minútach. Musíme pracovať. Málo sme sa tlačili do bránky, žiadala sa väčšia agresivita pred bránkou, možno tečované strely by platili na brankára viac."

Sklamanie z prehry konštatoval aj útočník Michal Chovan, ktorý mal v tretej tretine na hokejke rozhodnutie. "Snažil som sa trafiť puk na bránku, ale Corbeilovi to ostalo niekde na tele. Chýbal kúsok šťastíčka a je to veľká škoda. Myslím si totiž, že sme boli lepším tímom a mali sme jednoznačne vyhrať. Musíme však premieňať šance. Takto prišli zbytočné prepadnutia a súper nás potrestal gólmi. V predĺžení to bolo o jednej chybe. Sú to stratené dva body."

Zvolenčania prestrieľali Poprad v pomere 34:22, no dva body putovali pod Tatry.

"Odohrali sme dobrý zápas. Počas celého zápasu sme držali herný systém a kľúčom k úspechu bolo, že sme strelili potrebné góly v tretej tretine. Dôležité bolo, že sme neprepadávali a hrali sme ako tím," zamyslel sa autor vyrovnávajúceho gólu Dávid Bondra.

K odchodu tisícky divákov domov zavelil v druhej minúte predĺženia útočník Patrik Svitana. "Som rád, že tá strela rozhodla. V nedeľu nás čaká doma ťažký zápas proti Detve a toto víťazstvo by nám malo pomôcť. Bol to totiž náročný zápas. Všetci sme však dodržiavali systém a aj keď sme prehrávali, hrali sme si svoju hru. Vraveli sme si, že stav 2:1 je najhorší a môžeme to otočiť. To nám aj vyšlo."

Útočník HKM Michal Chovan verí, že to čo nepopadalo do bránky v piatok, padne v nedeľňajšom prestížnom derby. "Asi potrebujeme jeden, dva zlepené góly. Musíme vyhrávať zápasy, v ktorých máme herne navrch. To čo sme stratili, potrebujeme teraz získať v derby v Banskej Bystrici."


Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk