HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ďalšia nula pre Valenta, Paulovič: Rozhodla naša neefektivita
zdroj: TASR

Ďalšia nula pre Valenta, Paulovič: Rozhodla naša neefektivita

Diváci na štadióne Pavla Demitru boli svedkami skvelého hokejového predstavenia s víťazným koncom pre trenčiansku Duklu. Tá si v piatom kole Tipsport ligy poradila aj s vicemajstrom z Nitry a po minuloročnej hororovej sezóne zažíva nevídané obrodenie.

"Ja si osobne myslím, že sme sa tu stretli skvelá partia, ktorá ťahá za jeden povraz. Som nadšený z toho, že to takto ide, samozrejme mali sme aj trošku šťastia. Súper hral naozaj veľmi dobre. Môžem vyzdvihnúť všetkých chlapcov od Miša Valenta až po štvrtú lajnu,"zhodnotil stretnutie trenčiansky odchovanec Ondrej Mikula, ktorého slová potvrdil brankár Michal Valent: "Nálada je zatiaľ vynikajúca. Zišla sa tu skvelá partia ľudí, robíme to, čo nás baví. Zatiaľ sa nám veľmi darí a verím, že nám to vydrží čo najdlhšie."

800x600 2
TASR

Obom aktérom rozhovoru zápas chutil. Kým Mikula zaznamenal v zápase prvé dva góly po návrate do Dukly, Valent pomohol spoluhráčom svojim druhým shutoutom po sebe. "Som rád, že som mužstvu pomohol a dúfam, že mi to bude padať aj naďalej. Pri prvom góle som s tým nešpekuloval a len som to vystrelil na bránu. Pri druhom musím vyzdvihnúť skvelú nahrávku od Gašpiho (Jakub Gašparovič – pozn. red.), ja som len nastavil hokejku,"pousmial sa Mikula a Valent pokračoval: "Nechcem aby to vyznelo ako klišé, ale najdôležitejšie sú tri body a víťazstvo. Tá nula, to už je len čerešnička na torte."

Alfou aj omegou dnešného hokeja sú presilové hry. Práve hra v početnej výhode aj nevýhode je momentálne jedna z najväčších zbraní vojakov. Trenčín strelil dva góly v presilovej hre a na druhej strane sa mu podarilo ubrániť takmer dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov pred koncom druhej tretiny. "Oslabenie 5 na 3 bolo zlomovým momentom. Mali sme tam troška šťastie, pretože sa nám dlho nedarilo vyhodiť puk. Zvládli sme to, nakopli sme mužstvo a v tretej tretine sme len potvrdili víťazstvo," opísal kľúčovú fázu stretnutia Mikula a Valent ho doplnil: "Oslabenie sme zahrali pozične vynikajúco, Nitrania ani netrafili bránu. Napriek tomu to bolo pre nás ťažké, nakoľko nás stále zvierali. Klobúk dole pred chalanmi, vynikajúco to vyriešili."

800x600
TASR

Nitrania mali pritom v prvej tretine navrch, kedy Trenčanov takmer vôbec nepúšťali do šancí a sami sa dostávali do prečíslení. "Zápas sme začali fakt dobre, tlačili sme sa do brány, mali sme tam samostatné nájazdy. Nedali sme z toho gól, Trenčanov podržal brankár a využili prvú šancu, ktorú sme im v prvej tretine ponúkli," komentoval vývoj zápasu nitriansky krídelník Matej Paulovič. "Mrzí nás hlavne tá presilovka piatich na troch. Keby sme dali na 2:1, mohol to byť úplne iný zápas."

Stále len 22-ročný Paulovič dostáva v nitranskom drese priestor v prvej formácií spoločne s rovesníkmi Michalom Krištofom a Danielom Rzavským. Aj proti Trenčínu dostali od trénera vysoký ice-time. "Sme mladí, preto hráme pokope, aby sme vytvorili niečo rýchle. Minulý zápas nám to vyšlo, dali sme gól. Musíme plniť pokyny trénera a hrať rýchlo. Túto šancu si vážime," vyslovil sa niekdajší hráč Nových Zámkov či kanadskej juniorskej ligy.

Bývalý mládežnícky reprezentant a účastník bronzových MS20 z roku 2015 už má na svojom konnte štyri štarty za seniorskú reprezentáciu. Pod vedením nového trénera Slovenska Craiga Ramsayho zaznamenal v dvojzápase proti Českej Republike gól. Kanaďan bol na včerajšom zápase prítomný v hľadisku a po konci stretnutia odovzdával cenu najlepším hráčom stretnutia. "O tom, že tu bude tréner Ramsay som netušil. Do reprezentácie by som sa však určite rád vrátil. Všetko je otvorené, uvidíme, ako mi výjde táto sezóna,"uzavrel rozhovor Matej Paulovič.

HK Dukla Trenčín - HK NItra (22.9.2017) (12 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk