HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Najkrajšia maska v lige? O slovo sa hlásia Šimkove rozprávkové postavičky
zdroj: Maska Mareka Šimka (Foto MD)

Najkrajšia maska v lige? O slovo sa hlásia Šimkove rozprávkové postavičky

O talentovanom slovenskom dizajnérovi masiek Milanovi Domaničovi sme už písali viackrát. V minulosti nastriekal parádne pokrývky hláv pre Jána Lašáka, Jaroslava Janusa, Andreja Gavrilova či motocyklového pretekára Štefana Svitka.

Medzi dvorných odberateľov masiek z dielne AirDesign patrí aj Marek Šimko. Už počas svojho pôsobenia v kazašskom Pavlodare zaujal "mimoňským" dizajnom a tentoraz si spoločne s Milanom Domaničom pripravil hotovú prechádzku rozprávkovou krajinou.

"Postavičky dvojice Mimoňov má Marek aj na tejto novej maske. Majú pre neho osobný význam, ktorý si však chce nechať pre seba," pousmial sa M. Domanič, ktorý priblížil aj ďalšie postavičky z novej masky. "V rámci rozprávkovej tématiky sme tam umiestnili Dory, Sida z Doby ľadovej i dievčatko, ktoré drží plyšového jednorožca Unicorna. Za nimi je veľký štvorlístok pre šťastie a na dvoch listoch sú rozhádzané písmenká, ktoré predstavujú zašifrovanie dvoch mien."Maska Mareka Šimka (8 obrázkov v galérii)

Na pravom boku masky sa nachádza pred zimným pozadím spomínaný Sid, ktorý drží malú brankársku hokejku s nápisom Šimo. Z nej prúdi členité tornádo smerom k vrchnej časti masky a toto tornádo do seba následne vťahuje mimoňa.

"Pozadie oblohy sa prelína do pozadia mora a na druhej strane masky sa nachádza rybička Dory, pod ktorou je číslo 36. Z pohľadu zadného krytu som dostal od Mareka voľnú ruku, pričom tam mal byť jasný odkaz na Slovensko. Nastriekal som tam teda lietadielko, ktorého trup tvorí slovenský dvojkríž. Modrá predná časť predstavuje trojvŕšie a pozadie znaku reprezentuje červený dym s nápisom Slovensko. Pilotom lietadla je vytešený mimoň. Celá maska je doladená jemnými efektmi," pridal Milan Domanič.

A čo hovorí na svoju novú masku Marek Šimko? "Je úplne úžasná. Naozaj parádna práca, tak ako vždy!"

Neostáva, než súhlasiť s týmito slovami. Na našich klziskách sa totiž takéto prepracované a kreatívne masky len tak často nevidia.

zdroj: MD

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk