HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Legendárny Kariya prezradil: Hokejová kariéra mi zdevastovala mozog
zdroj: TASR/AP

Legendárny Kariya prezradil: Hokejová kariéra mi zdevastovala mozog

Paul Kariya patril vo svojej ére medzi absolútnu špičku NHL. Po ukončení kariéry v roku 2010 o ňom veľa počuť nebolo. Až blížiace sa uvedenie do Siene slávy (13. november) vzbudilo opätovný záujem médií o jeho osobu.

V rozhovore pre kanadskú televíziu TSN prezradil aj šokujúce informácie o poškodení mozgu, ktoré mu privodila dlhoročná kariéra v NHL.

"Po ukončení kariéry som sa podrobil testom na funkčnosť mozgu. Padol som na 60%," prezradila 42-ročná kanadská legenda. V obave o svoje zdravie neskôr absolvoval Kariya ďalší test a jeho výsledky boli absolútne šokujúce.

"Vyšetril ma ďalší doktor. V porovnaní s priemernými výsledkami ľudí v mojom veku som dosiahol iba 25 percent," poznamenal Kariya.

Víťaz olympijských hier z roku 2002 bol pritom počas svojich mladých čias známy ako veľmi inteligentný hokejista. Ako mladý hrával za univerzitu v Maine a svojimi výsledkami napĺňal aj kritériá potrebné pre prestížny Harvard.


Zdroj: TSN.ca

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk