HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Obed nech platia hráči. Odkázal jubilant Jančuška zverencom po „maratónskom“ výkone
zdroj: Milan Jančuška po 700. zápase (foto jäzva)

Obed nech platia hráči. Odkázal jubilant Jančuška zverencom po „maratónskom“ výkone

Košice žili v nedeľu 94. ročníkom Medzinárodného maratónu mieru a presne v takom duchu sa prezentovali aj košickí hokejisti v súboji proti Novým Zámkom. Ako by si pred zápasom povedali – hlavne neprepáliť úvod a následne ich chytila kríza. Po dvoch tretinách tak prehrávali 1:3. Spŕška tvrdších slov v šatni však predstavovala zo strany trénera Milana Jančuška pomyselný energetický gél a nasledoval strhujúci finiš.

„Nemôžem byť spokojný, pretože počas prvých dvoch tretín sme zaostávali vo všetkých činnostiach. Slabé dohrávanie súbojov, chýbala agresivita i kombinácie. Hráči boli mentálne niekde úplne inde a vyzeralo to tak, ako keby si dopoludnia odbehli minimálne polmaratón,“ zhodnotil ťažký zrod víťazstva 4:3 tréner Milan Jančuška.


V priebehu zápasu musel skúsený tréner zareagovať na nepríjemnú situáciu, keď sa k trojici zranených útočníkov Ladislav Nagy, Patrik Koyš a Jiří Bicek pridal i Tomáš Hričina.


V podstate sme tak museli pristúpiť k hre na tri päťky. V druhej tretine som zarotoval zostavou, vrátili sme sa k osvedčeným trojkám a som rád, že to napokon vyšlo. Takýto vstup a priebeh sa však nesmú opakovať.

Milan Jančuška
Milan Jančuška (foto jäzva)


Veľký obrat bol pre Jančušku o to dôležitejší, že práve v súboji proti Novým Zámkom oslavoval veľké jubileum. Na striedačke klubu našej najvyššej súťaže stál už sedemstýkrát.


Je to veľká méta a osobne som veľmi rád, že som mohol toto jubileum osláviť práve na striedačke Košíc. Tu som začínal a tu som prežil najkrajšie roky ako hráč i tréner. Rád spomínam hlavne na tie federálne tituly,“ vypichol zo všetkých svojich úspechov Jančuška majstrovské roky značky VSŽ 1986 a 1988. „Krásnych chvíľ bolo samozrejme veľmi veľa, ale najkrajšie sú vždy tituly. Rád spomínam na košické obdobie s Jánom Selvekom, ale pokračovať by som mohol do rána.“


Bezprostredne po stretnutí zaznela zo strany jeho zverencov požiadavka, aby ich za odmenu po víťaznom jubileu pozval na nejaký obed. „Nie ja, ale to chalami by mali platiť obed mne. A nielen mne, ale celému realizačnému tímu. Za tie nervy, ktoré sme si na striedačke prežili,“ pousmial sa 57-ročný kormidelník.S trénerskou kariérou začínal začiatkom deväťdesiatych rokov vo francúzskom Mégeve. Úspešné obdobie strávil aj v Poľsku a na domácej scéne strávil v pozícii trénera Košíc, Popradu, Liptovského Mikuláša i Žiliny celkovo vyše pätnásť sezón.


„Tréner to má ťažké všade. Som napríklad jediným slovenským trénerom, ktorý získal majstrovský titul v Poľsku a môžem povedať, že to nebolo o nič jednoduchšie ako u nás. Ak trénujete v zahraničí, tak to máte o to ťažšie, že je tam jazyková bariéra a potrebujete dokázať svoje kvality,“ zamyslel sa M. Jančuška v súvislosti s trénerským tlakom, ktorý pociťoval vonku a doma.Milan Jančuška bol výborným hráčom a rovnako úspešný je aj ako tréner. Je však podľa neho ťažšie pokoriť métu 700 štartov na ľade, či na striedačke?


„Myslím si, že je to ťažšie pre trénera. Ten sa totiž zodpovedá za celé mužstvo, zatiaľ čo hráč je zodpovedný len za seba. Hráčov je v každom tíme vyše dvadsať, tréneri sú len dvaja. Byť žiadaným po také dlhé obdobie teda nie je jednoduché. Ja však verím, že ma podrží zdravíčko a v ďalších rokoch pridám ešte pekných pár zápasov,“ uviedol košický kormidelník, ktorý má už teraz v hľadáčiku magickú tisícku. „Ak si vydelíme tristo zápasov počtom zápasov v sezóne, tak som presvedčený o tom, že je to reálna méta.“


Košice - Nové Zámky 4:3 (31 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk