HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Zápas Kchun-lunu s Čeľabinskom odložený, nový termín určia neskôr
zdroj: khl.ru

Zápas Kchun-lunu s Čeľabinskom odložený, nový termín určia neskôr

Pondelňajší zápas Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Červená hviezda Kchun-lun - Traktor Čeľabinsk odložili, náhradný termín zatiaľ nie je známy.

Predstavitelia čínskeho klubu najskôr požiadali vedenie KHL, aby schválila preloženie jeho najbližších troch domácich zápasov na klziská súperov. Dôvodom bolo konanie zjazdu komunistickej strany Číny v hale, kde ČH hráva svoje domáce zápasy. V pondelok sa tak namiesto Šanghaja mala ČH predstaviť v Čeľabinsku a Traktor na tento zápas predal aj väčšinu vstupeniek. Neskôr však Kchun-lun oznámil, že by mal všetky zápasy odohrať doma, keďže zjazd preložili do iného mesta. Na to však klub z Čeľabinska už nedokázal zareagovať. "Mrzí nás to, ale nie je to naša vina. V tomto prípade zasiahla vyššia moc. My sme zabezpečili všetko potrebné po tom, ako sme sa dozvedeli po preložení zápasu do Čeľjabinska. Číňania sa nám ospravedlnili a sú pripravení nahradiť nám spôsobené škody," uviedol prezident ruského klubu Ivan Seničev.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Red Star Kunlun

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk