HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Mladíci z Flames sú nadšení z príchodu Jágra
zdroj: jäzva

Mladíci z Flames sú nadšení z príchodu Jágra

Správa o dohode Jaromíra Jágra s Calgary Flames ukončila niekoľkomesačné špekulácie o názve nového pôsobiska hrajúcej legendy svetového hokeja. Štyridsaťpäťročný útočník podpísal s Plameňmi kontrakt na milión dolárov, pričom ďalší milión si môže zarobiť na bonusoch. Pre klub z provincie Alberta teda ide o pomerne lacnú a tým pádom nízkorizikovú kúpu.

Už len jeho marketingová hodnota je totiž určite vyššia. Jágr navyše vlani v drese Floridy potvrdil, že je stále veľmi produktívny. A nezabudnime na jeho skúsenosti, ktorými môže posunúť o krôčik vyššie mladíkmi prešpikovaný tím Flames.

"Je to hráč, ktorého som obdivoval celý svoj život," vyslovil sa jasnou rečou útočník Flames Sam Bennett, ktorý sa môže pokojne objaviť v treťom útoku po boku Jágra. "Je skvelé, že príde do nášho tímu. Veľmi sa na to teším a dúfam, že si zahráme spolu v útoku. To by bolo úžasné."

Dvadsaťjedenročný Bennett sa narodil v roku 1996. Jágr bol v tom čase dvojnásobným víťazom Stanleyho pohára a sezónu 1995-96 ukončil s tímom Pittsburghu Penguins s bilanciou 149 bodov v základnej časti a 23 bodov v play-off.

"Všetci v šatni sa na neho veľmi tešíme. Úprimne - je to pre nás neuveriteľná vec," zdôraznil Bennett.

Podobné pocity má i Matthew Tkachuk. Jeho otec Keith bol v roku 1990 draftovaný o štrnásť pozícií neskôr ako Jágr. Devätnásťročný útočník sa však v tejto súvislosti pousmial, že to asi nebude vec, ktorú Jágrovi pripomenie pri prvom zoznámení.

"Neviem či by to bol najlepší štart," uškrnul sa Tkachuk junior. "Počkám, kým sa u nás trošku usadí a potom sa o tom určite pozhovárame. Aj keď neviem, či sa mu bude páčiť práve taká téma."

Klub Calgary Flames ešte angažovanie Jágra oficiálne nepotvrdil. Aj zo slov mladíkov z tímu je však jasné, že ide o hotovú vec. Český útočník by mal pricestovať do Calgary v stredu a nasledovať bude oficiálna tlačová konferencia. Očakáva sa však, že v prvom súboji sezóny proti Edmontonu Oilers ešte Jágr nenastúpi.

V tíme Flames bude Jágr už druhým odchovancom Kladna. Pomôcť pri aklimatizácii mu môže Michael Frolík, ktorý si zahral s Jágrom na olympiáde v roku 2010.

"Bol pre nás Bohom," spomína Frolík na svoje mladícke časy, kedy sledoval Jágra v televízii. "V tom čase v Čechách zápasy NHL neprenášali a nevideli sme tak veľa zápasov. Vedeli sme však, že získal dva Stanleyho poháre."

"Vo svojom veku by mohol byť pre väčšinu chlapcov v našej šatni otcom," pokračuje Frolík. "Je to však skvelé. Keď vkročí do šatne, cítite obrovský rešpekt. Je to hokejový velikán. U nás v Čechách sa o ňom píše každý deň."

A odteraz sa o ňom bude písať každý deň aj v Calgary. Jágra čaká 24. sezóna v NHL a potrebuje už len 57 zápasov k tomu, aby sa stal historickým lídrom poradia počtu odohraných duelov v najlepšej lige sveta. Na svojom konte má momentálne 765 gólov, 1149 asistencií a 1711 bodov. Absolútnym rekordérom je s 1914 bodmi Wayne Gretzky.

V kádri Flames napočítame iba zopár hráčov, ktorý nazbierali v sezóne 2016-17 viac bodov ako 45-ročný Jágr. Boli nimi Tkachuk (48), Dougie Hamilton (50), Mikael Backlund (53), Sean Monahan (58) a Johnny Gaudreau (61). Česká legenda zaznamenala v 82 zápasoch v drese Floridy 46 bodov.

"Nie každý musí byť rýchly. Ak dokážete čítať hru a reagovať s predstihom, tak môžete byť užitočnejší ako extrémne rýchli korčuliari. Jágrov cit pre puk, schopnosť jeho pokrývania a viaceré ďalšie aspekty hry z neho robia stále svetového hráča," dodal na margo Jágrovho veku 31-ročný útočník Flames Kris Versteeg.


Zdroj: Calgaryherald.com

Najnovšie z klubu: Calgary

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk