HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Baláž chce baráž. Prešovský kapitán je na úspechy zvyknutý
zdroj: Marcel Baláž (foto jäzva)

Baláž chce baráž. Prešovský kapitán je na úspechy zvyknutý

Profesionálnu kariéru odštartoval ziskom dvoch majstrovských titulov s HC Košice. Už v tom čase však trávil viac času v prvoligovom Bardejove, kde sa stal postupne jednou z klubových ikon.

Trebišovský odchovanec Marcel Baláž patril medzi lídrov tímu z Horného Šariša dlhých sedem sezón a za ten čas si privlastnil hneď viacero podstatných klubových rekordov. Nikto iný nezískal v drese Bardejova viac bodov - 246, gólov 114 a ani asistencií 132.

V ďalšom vylepšovaní rekordov mu zabránil zánik značky HC 46 Bemaco, ktorý znamenal rozpad úspešného tímu. Baláž sa tak presunul do Michaloviec a aj tam si udržal priemer vyše bodu na zápas. Nezhody s trénerom Miroslavom Ihnačákom ho však v závere uplynulej sezóny vrátili zo Zemplína na Šariš.

V Prešove sa aklimatizoval veľmi rýchlo a po úvodných ôsmich stretnutiach sezóny má na svojom konte päť gólov a šesť asistencií. V stredajšom súboji proti Spišskej Novej Vsi potešil fanúšikov Tučniakov hetrikom a asistenciou.

"Som rád, že som strelil hetrik. Teraz to vyšlo mne, inokedy sa presadia iní. Hlavné je, aby sme víťazili. Tých gólov mohlo byť aj viac, ale pri vysokom výsledku je už hlava niekde inde," pousmial sa Marcel Baláž. O jeho pozícii v tíme Prešova svedčí i skutočnosť, že svojich spoluhráčov privádza na ľad ako kapitán tímu. "Pár zápasov som bol kapitánom aj v Bardejove. Ďakujem za dôveru, ktorú mi prejavila šatňa a snáď v tejto funkcii nesklamem. Nepatrím medzi typy, ktoré by v kabíne vrieskali, ale to ani nie je potrebné. Niečo som už odohral a mám nejaké skúsenosti aj z najvyššej ligy. Chlapcom sem-tam spomeniem nejaké príhody z majstrovských čias, ale príkladom chcem byť hlavne na ľade."

Marcel Baláž
Marcel Baláž (foto jäzva)

Marcel Baláž nikdy nepatril medzi cholerické typy, ktoré by dokázali po prehre "rozkopať šatňu". Prirodzenú autoritu z neho robia dosiahnuté výsledky. Dva tituly s Košicami, zlatý hetrik s Bardejovom. Podobný úspech by rád pridal aj s tímom Prešov Penguins. Vlaňajšie semifinálové sklamanie zo série proti Skalici mu dodalo nový hlad po víťazstvách.

"Rád by som si ešte zahral Tipsport ligu. K postupu však vedie veľmi dlhá a náročná cesta. Urobíme všetko, čo je v našich silách a uvidíme," zamyslel sa M. Baláž.

Prebiehajúca sezóna naznačuje, že vysoké ambície Prešova nie sú neoddôvodnené. Päťzápasová víťazná séria posunula Penguins na úroveň doterajšieho lídra z Dubnice.

"V úvode sezóny sme stratili pár zbytočných bodov, ale nakopol nás ťažký zápas proti Michalovciam. Verím, že táto súčasná víťazná séria potrvá čo najdlhšie. O všetkom rozhodne až play-off, ale stále je lepšie byť v tabuľke hore. Dodáva to sebavedomie i rešpekt súperov," upozornil 28-ročný Trebišovčan. Z aktuálneho tímu Tučniakov má dobrý pocit. "Prišli chlapci, ktorí zapadli do partie. Posily nám chodia aj z Košíc a tím je celkom kvalitný. Verím preto, že by sme mohli byť opäť jedným z top mužstiev prvej ligy. Cieľom je rozhodne baráž."

Najnovšie z klubu: HC Prešov Penguins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk