HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Říha končí v Slovane. Poznáme jeho nástupcu na trénerskej lavičke
zdroj: TASR

Říha končí v Slovane. Poznáme jeho nástupcu na trénerskej lavičke

Účasť Slovana v KHL je katastrofálna. Nič nenaznačuje tomu, že by mohol Slovan tento rok pomýšľať na postup zo základnej časti.

Manažment klubu preto reaguje a vyvodzuje dôsledky: „Po viacerých interných rozhovoroch na úrovni hlavného akcionára klubu sme sa napokon po poslednom domácom zápase proti Torpedu Nižnij Novgorod rozhodli pre zmenu v realizačnom tíme. Herný prejav mužstva, ani dosiahnutý bodový zisk od začiatku aktuálneho ročníka KHL sa nestotožňujú s našimi predstavami. Veríme, že týmto rozhodnutím do kabíny prinesieme nový impulz, ktorý sa odzrkadlí už v najbližších dueloch,“povedal generálny manažér klubu Patrik Ziman.

30jun2017_HC_SLOVAN_TK_3441040
TASR

„V tejto chvíli by som chcel za celý klub, ako aj za všetkých fanúšikov predovšetkým poďakovať Milošovi Říhovi za prácu, ktorú v našom klube odviedol. Miloš Říha sa zapísal do histórie Slovana ako jeden z jeho najúspešnejších trénerov. Nejde len o jeho pôsobenie pri mužstve v KHL a veľkú zásluhu na postupe Slovana do play off o Gagarinov pohár v sezóne 2015/16. V pamäti fanúšikov navždy zostanú aj oba slovenské majstrovské tituly z rokov 2002 a 2005, ako aj mimoriadne poctivá a oduševnená práca, ktorou sa v Slovane vždy vyznačoval,“ doplnil generálny manažér.


Manažment HC SLOVAN Bratislava zároveň angažovala nového trénera. Je ním Eduard Zankovec. Bieloruský tréner sa s vedením klubu dohodol  na zmluve do konca sezóny 2017/18. 48- ročný odborník si svoju premiéru na trénerskej lavičke odkrúti už v sobotu proti Dinamu Riga.

"Som veľmi rád, že som dostal možnosť viesť klub s takou bohatou históriou, akým je Slovan. Ďakujem za dôveru do mňa vloženú a verím, že spolu s manažmentom sa nám podarí dosiahnuť také výsledky, aké od nás očakávajú naši fanúšikovia ako i celá hokejová verejnosť," uviedol Zankovec na tlačovej konferencii.

130117slovan_10395673
TASR

Bielorus je pre Slovan nádejou na zisk potrebných bodov. V minulej sezóne za zaskvel na lavičke Barysu Astana. Ten mal pri nástupe Zankovca na konte 0 bodov, no postupne sa s tímom predrali až na 5. miesto a vo štvrťfinále Východnej Konferencie vyradili Traktor Čeľabinsk. Stopku dostali až v semifinále. 

Snáď Zankovec zúročí svoje bohaté skúsenosti z KHL, ale aj reprezentačného mužstva Bieloruska aj na pôde Slovana. 


zdroj: instagram.com

Novým trénerom #hcslovan skúsený bieloruský tréner Eduard Zankovec @khl #vernislovanu

Příspěvek sdílený HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

zdroj: instagram.com
zdroj: hcslovan.sk
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk