HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Čakanie na nový kontrakt si Athanasiou skráti tréningami vo Švajčiarsku
zdroj: TASR/AP

Čakanie na nový kontrakt si Athanasiou skráti tréningami vo Švajčiarsku

Hokejový útočník Andreas Athanasiou začne trénovať s tímom zo švajčiarskej najvyššej súťaže (NLA) HC Lugano. Dvadsaťtriročný hokejista nepodpísal s účastníkom NLA kontrakt a ani nedal žiadny záväzok, že tak urobí. Svoje možnosti zváži o niekoľko dní. V uplynulej sezóne odohral v drese Detroitu Red Wings v NHL 64 zápasov so ziskom 29 bodov (18 gólov a 11 asistencií).

Kanadský útočník je obmedzeným voľným hráčom, ktorý sa doposiaľ s Red Wings nedohodol na kontrakte. Podľa generálneho manažéra detroitského tímu Kena Hollanda tento týždeň viedli rokovania, ale k žiadnej dohode sa zatiaľ neschyľuje. Rodák z mesta London požaduje priemerný ročný príjem približne 2,5 milióna USD, zatiaľ čo manažment "červených krídel" si stojí za svojou ponukou v hodnote 1,9 milióna amerických dolárov ročne.

Informáciu priniesol Bob McKenzie z TSN na svojom twitterovom účte.“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Detroit Red Wings

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk