HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jakab upútal vo švédskom Tingsrydse
zdroj: Jozef Korbel

Jakab upútal vo švédskom Tingsrydse

Talentovaný mládežnícky obranca bratislavského Slovana 18-ročný Filip Jakab zamieril v lete do švédskeho klubu IF Tingsryds (Elite U20), kde pôsobí v juniorskom tíme a poškuľuje aj po seniorskom debute.

,,Som nesmierne rád, že som za pomoci môjho agenta Andreja Augustina pretúpil do Škandinávie. V auguste som sa prišiel na dvojtýždňovú skúšku. Podmienka bola, že musím byť prvý alebo druhý najlepší bek, inak pôjdem naspäť domov... Našťastie som sa im zapáčil a zostal som. Poviem však, že byť na skúške, to skutočne nie je najlepší pocit, hlavne po psychickej stránke. Snažil som sa to nevnímať a hovoril som si v tichosti, že toto je moja skvelá šanca a musím ju chytiť za pačesy. Pomohlo mi, že noví spoluhráči ma skvele prijali, aj mi v začiatkoch pomohli," vyslovil sa 18-ročný urastený 187 cm obranca švédskeho tímu IF Tingsryds Filip Jakab, ktorý bol v siršom kádri Slovenska U18.

Filip Jakab
jäzva

Keď sme reč zvŕtli na nové pôsobisko, rozrečnil sa. ,,Tingsryd je mesto, ktoré ma len 3 000 obyvateľov, takže je to trošku iné ako Bratislava... Je tu rozhodne väčší kľud, je tu krásna príroda, veľa jazier, lesov a veľmi prijemní ľudia - vždy usmiati. Bývam sám ako každý chalan z môjho tímu a varenie mi nerobi žiadny problém, kedže chodím na hotelovú školu," vysvetlil Filip Jakab, ktorý zbožňuje bryndzové halušky a mäsové guličky.

Jeho pracovný deň začína skoro ráno o siedmej hodine... ,,Urobim si niečo na raňajky, najčastejšie ovsené vločky alebo praženicu, potom idem na ranný tréning, ktorý zvykne byť ľahší a potom máme posilňovňu. Následne ideme s chalanmi na obed do tímovej reštaurácie alebo si zbehnem domov niečo ukuchtiť. Ak máme ešte chvíľku voľna medzi tréningami, tak si niekedy poobede aj pospím. Jednoducho sa nezastavíme ani na chvíľku a po popoludňajšom tréningu máme buď nejaké šprinty alebo iba ľahký výbeh," dodal Filip Jakab, ktorý preferuje tvrdší štýl hokeja, obľubuje hráča NHL z tímu Nashville Predators menom P.K. Subban a jeho túžbou je hrať na šampionáte dvadsaťročných za slovenskú reprezentáciu.

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk