HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovenskí hokejisti na sánkach na úvod kvalifikácie podľahli Česku
zdroj: Vladimír Chramazda

Slovenskí hokejisti na sánkach na úvod kvalifikácie podľahli Česku

Slovenskí hokejisti na sánkach vstúpili do kvalifikačného turnaja o postup na zimné paralympijské hry 2018 prehrou. V pondelok vo švédskom Östersunde podľahli v derby Česku hladko 0:5.

Zverencov Radoslava Bielečku čaká najbližšie duel s Nemeckom, na turnaji sa stretnú ešte so Švédskom a Japonskom. Účasť na ZPH 2018 si vybojujú tímy na prvých troch miestach. V prípade postupu by to bola pre slovenských reprezentantov premiéra na ZPH.

Kvalifikačný turnaj v Östersunde:
Česko - SLOVENSKO 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Góly: 5., 14. a 54. Kubeš, 2. a 29. Šafránek

Prvý zápas slovenského tímu na kvalifikačnom turnaji dopadol podľa papierových predpokladov. Rozhodli ho dva rýchle góly, ktoré Slováci dostali v druhej a piatej minúte. Potom pre nich bolo proti silnému súperovi ťažko otáčať zápas. Česi nemali drvivú prevahu, ale boli efektívnejší vo vytváraní si šancí a najmä ich následnom premieňaní. Slovákov pritom ešte niekoľkokrát podržal brankár Lepáček, raz s nimi hrala aj žŕdka. V poslednej tretine ho vymenil v bránke Pastucha a tiež predviedol zopár výborných zákrokov.

Česi postupne ubrali tempo a do vyložených pozícií sa dostali aj slovenskí hráči. Žiadnu však nepremenili. Hoci najmä Stašákova v siedmej minúte záverečnej tretiny volala po góle. Naopak, Česi ešte v predposlednej minúte prikrášlili výsledok. Za najlepšieho slovenského hráča vyhlásili Martina Joppu.

Radoslav Bielečka, tréner SR:
"Česi, topfavofrit turnaja, boli lepší a potrestali každú našu chybu. Chceli sme, skúšali sme, chalani bojovali, ale kvalita je na strane nášho dnešného súpera."

Marián Ligda, útočník SR: "Česi potvrdili úlohu favorita a hrali to, čo sme od nich očakávali. Skôr my sme mali takú slabšiu chvíľku na začiatku zápasu. Pre nás to bola škola, aby sme zlepšili to, čo potrebujeme, do ďalších bojov najprv proti Nemcom a potom aj ďalším dvom súperom."

Marek Gergely, obranca SR: "Kvalifikácia o ZPH je zatiaľ najvyššia súťaž, akú sme kedy hrali. Doteraz to boli iba zápasy B-kategórie MS. Stretli sme sa s lepším tímom, ktorý jednoznačne lepšie zvládol najmä začiatok zápasu, mal väčší pokoj na hokejkách a efektívnejšie a rozumnejšie riešil herné situácie. Pre nás to bola výborná skúsenosť a tešíme sa na ďalšieho súpera."

ďalší program SR:
utorok 10. októbra o 15.00 h: Slovensko - Nemecko
streda 11. októbra o 12.00 h: Slovensko - Švédsko
piatok 13. októbra o 15.00 h: Slovensko - Japonsko

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk