HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šláger v Prešove, Dubnica zabojuje o návrat na víťaznú vlnu
zdroj: Prešov po góle (foto jäzva)

Šláger v Prešove, Dubnica zabojuje o návrat na víťaznú vlnu

Ťahákom deviateho kola St. Nicolaus prvej hokejovej ligy je súboj v Prešove, kde privíta líder tabuľky štvrtú Dubnicu. Zápasy v Michalovciach, Trnave i Dubnici majú jasných favoritov, šancu na svoje druhé víťazstvo sezóny cítia Panteri z Považskej Bystrice.

Zápas kola: Prešov - Topoľčany
Favorit kola: Dubnica
Čierny kôň kola: Považská Bystrica

Otázka kola: Povedie michalovskú Duklu v dnešnom zápase nový tréner?


HK Trnava - HK Skalica - 17.00 h

Gladiátori vyhrali v aktuálnej sezóne len dvakrát. Práve v poslednom kole však dokázali senzačne vyhrať v Topoľčanoch a to by im malo dodať sebavedomie. Do slovenského Ríma však pricestuje druhý tím tabuľky a Skalica navyše prehrala iba jediný zápas v Michalovciach. Záhoráci ťahajú šesťzápasovú víťaznú sériu a v tomto stretnutí budú jasným favoritom. Zatiaľ čo Skalica má vo svojom útoku hneď troch členov najproduktívnejšej desiatky ligy (Jurák, Jarolín, Hujsa), Trnave podobný líder chýba.

Náš tip: 2

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Osmos Bratislava - 17.30 h

Zemplínčania prehrali tri zápasy na klziskách súperov v rade a predovšetkým posledná porážka v Spišskej Novej Vsi vyvolala špekulácie o zotrvaní Miroslava Ihnačáka na trénerskej stoličke. Podľa našich informácií by mohol Michalovce už v dnešnom súboji proti Bratislave viesť v pozícii nového trénera Miroslav Chudý a jeho asistentom bude Richard Šechný. Na ľade vranovskej STD Arény sa Dukle v každom prípade darí a v posledných troch vystúpeniach tam nasúkali parádnych 27 gólov. Bratislavčania to tak budú mať po dlhej ceste cez celú republiku poriadne náročné. Po dvoch víťazstvách utrpeli naposledy domácu porážku s Prešovom a z pohľadu kvality má v rukách lepšie karty jednoznačne domáci tím.

Náš tip: 1

MHK Dubnica - HC Nové Zámky B - 18.00 h

Nováčik stratil lesk z úvodu sezóny a momentálne ťahá trojzápasovú sériu prehier. Dubničania však určite hokej hrať nezabudli a béčko Nových Zámkov predstavuje ideálneho súpera na prinavrátenie stratenej pohody.  Béčko tipsportligistu prehralo v posledných piatich kolách a počas tejto série inkasovalo až tridsať gólov. Deravá defenzíva Nových Zámkov by mala byť vodou na mlyn dubnickej ofenzíve.

Náš tip: 1

HK 95 Považská Bystrica - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Panteri sa v piatok konečne dočkali. Prvé víťazstvo sezóny si navyše poriadne vychutnali, keď nadelili béčku Nových Zámkov sedmičku. Zadarilo sa však aj Spišiakom, ktorý zareagovali na debakel v Prešove mimoriadne cenným triumfom nad Michalovcami. Obrana mladého tímu bola síce opäť priepustná, všetko to ale dokázal kompenzovať efektívny útok. V praxi pôjde o súboj dvoch tímov, ktoré sa nemôžu oprieť o svoje obrany a diváci by tak mohli sledovať veľmi atraktívny a na góly bohatý zápas.

Náš tip: X2

HC Prešov Penguins - HC Topoľčany - 18.00 h

Tučniaci ťahajú šesťzápasovú víťaznú sériu a momentálne sú najlepším tímom ligy. V domácom prostredí prehrali zatiaľ iba  jediný zápas (Dubnica) a Topoľčany porazili v uplynulej sezóne vo všetkých troch domácich konfrontáciách. Žochári hrali v posledných týždňoch vo výbornej forme, no v piatok prehrali veľmi prekvapivo s Trnavou. Šláger kola by mal ponúknuť vyrovnaný hokej, väčšia kvalita i herná pohoda je však predsa len na strane Šarišanov.

Náš tip: 1

1Prešov92140:1772
2Skalica82038:1661
3HK Dukla Michalovce91844:2452
4Dubnica91830:2052
5HC Topoľčany91730:2542
6HK Spišská Nová Ves91338:3933
7Bratislava HC8919:2735
8HK Gladiators Trnava8618:3226
9Nové Zámky "B"8617:4426
10Slovensko 205415:2102
11HK 95 Považská Bystrica8325:4917

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk