HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Trénera Ihnačáka strieda v Michalovciach Miroslav Chudý
zdroj: jäzva

Trénera Ihnačáka strieda v Michalovciach Miroslav Chudý

Hokejistov Dukly Ingema Michalovce už nepovedú Miroslav Ihnačák s Jánom Vodilom. Manažment klubu sa rozhodol za hlavného trénera mužstva vymenovať Miroslava Chudého, ktorý pred pár dňami skončil na striedačke tipsportligovej Detvy.

 „S dvojicou Miroslav Ihnačák, Ján Vodila sme ukončili spoluprácu po vzájomnej dohode. S Miroslavom Chudým sme podpísali kontrakt do konca sezóny. Našim tohtosezónnym cieľom je účasť v baráži o najvyššiu súťaž, k čomu by nám skúsenosti Miroslava Chudého mali pomôcť. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch I. ligy sa mu podarilo prebojovať sa do baráže s Novými Zámkami i Detvou,“ povedal prezident HK DUKLA INGEMA Martin Burinský.

Päťdesiatpäťročný Miroslav Chudý má so seniorským hokejom bohaté skúsenosti. Dlhé roky pôsobil v Banskej Bystrici, ktorú v sezóne 2007/08 priviedol do extraligy. Banskobystričania pod jeho vedením v ročníku 2014/15 získali v najvyššej súťaži strieborné medaily. Predtým pracoval aj vo Zvolene. Ako hlavný tréner viedol v posledných troch sezónach Nové Zámky a Detvu. „Do Michaloviec ma zlákali predovšetkým ambície klubu. Páči sa mi dlhodobá vízia, rád pomôžem pri jej napĺňaní. V tejto sezóne chce byť DUKLA INGEMA v baráži, čo znamená, že sa musí prebojovať do finále I. ligy. Momentálne je situácia sťažená tým, že sa tím pripravuje a hrá v neďalekom Vranove nad Topľom. Fanúšikovia by si na zrekonštruovanom štadióne v Michalovciach, kam by sme sa mohli vrátiť do konca roka, zaslúžili vidieť barážové súboje,“ uviedol Miroslav Chudý.

S mužstvom sa momentálne len zoznamuje, hráčov prvýkrát videl na utorkovom tréningu. Dnes povedie tím prvýkrát v súťažnom zápase, od 17.30 h nastúpia jeho zverenci v STD aréne proti HC Osmos Bratislava. „Viacerých chalanov som v minulosti viedol, mnohých poznám z duelov, v ktorých boli súperi môjho tímu. O kvalite mužstva nám veľa napovedia nasledujúce zápasy, nielen s Bratislavou, ale aj s Topoľčanmi a Skalicou, teda našimi súpermi v boji o hornú polovicu tabuľky,“ doplnil Miroslav Chudý.


Zdroj:TS Dukla Ingema Michalovce

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk