HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dokonale vyladená labutia pieseň
zdroj: Banská Bystrica - Tappara (foto V. Chramazda)

Dokonale vyladená labutia pieseň

Po tom, čo dokázali vlani postúpiť zo základných skupín Ligy majstrov Nitra i Košice, netajila sa podobnými ambíciami aj Banská Bystrica. V konkurencii klubov z Fínska, Rakúska a Nemecka boli napokon "barani" bez šance, no k cenným skúsenostiam napokon pridali i víťazstvá nad Salzburgom a Tapparou Tampere. Predovšetkým rozlúčka so súťažou proti jasnému víťazovi A-skupiny vstúpi do histórie ako jeden z najväčších úspechov klubu spod Urpína.

"O tom sme rozprávali v kabíne pred zápasom. Mali sme pred Tapparou rešpekt, ale chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom. V tomto zápase sa ukázala pravá tvár Banskej Bystrice, ukázali sme na čo máme a ako by sme mali hrať. Blokovali sme strely, presilovky sme bránili so srdiečkom," pochvaľoval výkon celého tímu po víťazstve 5:2 útočník Marek Bartánus.

Tappara síce nepricestovala na stred Slovenska v najväčšej sile, to však podľa útočníka, ktorý okúsil CHL aj v drese Košíc, hodnotu výsledku nijako neznižuje. "Boli sme doma a išlo nám o poďakovanie divákom za podporu počas celej Ligy majstrov. Zápasy proti takýmto top tímom Európy sú pre každého zážitkom a myslím si, že nám všetkým to dalo veľa aj do samotnej sezóny."

"Sme radi, že sme porazili jeden z najlepších tímov Európy," nadviazal kapitán Tomáš Surový. "Povzbudí nás to do ďalšej práce. Víťazstvo nás teší, vážime si ho, ale pomaličky sa už musíme začať pripravovať na ťažký zápas proti lídrovi domácej ligy."


Banská Bystrica - Tappara (11.10.2017) (20 obrázkov v galérii)

Gólový účet Banskej Bystrice v prestížnom súboji proti špičkovému súperovi z Fínska otváral 23-ročný Mário Lunter. "Snažím sa hrať každý zápas na sto percent. Som rád, že nám to teraz popadalo. Mne i ďalším chalanom. Za predvedený výkon sme si to zaslúžili a celkom sme si to užili."

Zverenci trénera Vladimíra Országha sa postarali Tampere o prvú bodovú stratu v rámci aktuálneho ročníka Ligy majstrov. "Veľmi nás to teší a bola to pre nás veľká výzva. Videli sme, že keď podáme tímový výkon a každý si odvedie svoju prácu, tak sa dá poraziť aj ťažký súper," uviedol Lunter.

Pekná bodka za vystúpením v tohtoročnej edícii CHL však nanešťastie nemení nič na tom, že slovenský majster obsadil v skupine A poslednú priečku.

"Je to výsledok reálneho porovnania síl a líg. Samozrejme, mohlo to byť aj o kúsok lepšie, pretože dvakrát sme prehrali o gól. Bolo to však celkom obstojné a verím, že v ďalších rokoch budeme hrať s európskymi mužstvami ešte lepšie partie. Boli to cenné skúsenosti a časom sme sa dokázali zlepšovať," zamyslel sa Tomáš Surový.

Výsledky HC´05 iClinic v CHL:

Banská Bystrica - Tappara Tampere 0:3, 5:2

Banská Bystrica - Wolfsburg 0:1, 3:4

Banská Bystrica - Salzburg 5:3, 0:5


Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk