HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Záborský sa cíti v Tappare super, reprezentáciu nekomentuje
zdroj: Tomáš Záborský (foto V. Chramazda)

Záborský sa cíti v Tappare super, reprezentáciu nekomentuje

Záverečný súboj základnej skupiny A v rámci Ligy majstrov medzi Banskou Bystricou a Tapparou Tampere ponúkol slovenským hokejovým fanúšikom jednu z mála príležitostí vidieť na vlastné oči 29-ročného bývalého reprezentanta Tomáša Záborského.

Trenčiansky odchovanec draftovaný v roku 2006 New Yorkom Rangers hráva práve od spomínaného roku v zahraničí. Postupne okúsil zámorie, Fínsko, Rusko i Švédsko. Pred aktuálnou sezónou vymenil švédsky Brynäs Gävle za fínsku Tapparu Tampere.

"V Tappare sa cítim super," vyslovil sa na margo svojho nového pôsobiska Záborský. "Partia je dobrá, ale výsledky sú nekonštantné. Vyhráme dôležitý zápas a potom príde zbytočná prehra. Ak chceme ísť na titul, tak nemôžeme robiť také chyby ako v Banskej Bystrici."

S výsledkom a ani s výkonom svojho tímu predvedeným pod Urpínom nemohol byť medzinárodne ostrieľaný útočník spokojný.

"Prístup k zápasu bol od začiatku veľmi zlý. Postup z prvého miesta sme mali istý už pred domácom súbojom proti Bystrici a doma preto ostalo niekoľko hráčov základnej zostavy. Mladí hráči dostali šancu a bohužiaľ sa ukázalo, že to ešte nestačí. Neboli sme horším tímom, ale Bystrica ukázala pred domácim publikom väčšie srdiečko. My sme prišli asi na výlet," zhodnotil nespokojným tónom prehru 2:5 na ľade slovenského majstra.

Tomáš Záborský
Tomáš Záborský (foto V. Chramazda)

Faktom je, že väčšine kádra Tappary to bolo možno jedno. Víťazstvo v základnej skupine už mali Fíni isté a z prehry v Banskej Bystrici sa v Tampere určite tragédia robiť nebude. Slovenského útočníka však porážka škrela. "Samozrejme, že som chcel doma vyhrať, ale hrali sme zle a preto je výsledok taký, aký je."

Príjemnejšie sa Záborskému hodnotilo celkové účinkovanie Tappary v úvodnej fáze Ligy majstov. "Bolo suverénne. Rozbili sme Salzburg i Wolfsburg, doma sme Bystricu k ničomu nepustili. Máme však hustý program a tréner preto prerotoval zostavu a nechal oddýchnuť opory," dodal 29-ročný útočník. V otázke prípadného návratu do reprezentácie je i napriek výmene pri trénerskom kormidle zdržanlivý. "K reprezentácii sa zatiaľ nechcem vyjadrovať. Venujem sa svojej sezóne, zatiaľ nebol žiadny reprezentačný zraz a podobné veci. Nechcem sa teda k tomu vyjadrovať."


Banská Bystrica - Tappara (11.10.2017) (20 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Tappara Tampere

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk