HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Barážová nádej Dukly v rukách muža, ktorý ju na jar pochoval
zdroj: Michalovce po góle Cútta (foto jäzva)

Barážová nádej Dukly v rukách muža, ktorý ju na jar pochoval

Michalovská Dukla Ingema vstupovala do aktuálnej sezóny s maximálnymi cieľmi. Slušne vyskladaný káder a konsolidované finančné zázemie velili "líškam" útočiť na najvyššie pozície.

Zemplínčania nezačali nijako katastrofálne. Po odohraní deviatich duelov im patrila tretia priečka s trojbodovou stratou na prvý Prešov. Predovšetkým na klziskách súperov však chýbal Michalovciam lesk a keď prehrali po Dubnici, Prešove aj v Spišskej Novej Vsi, rozhodlo sa vedenie konať. Obeťami nenaplnených očakávaní sa stal trénerský tandem Miroslav Ihnačák - Ján Vodila a v stredajšom stretnutí proti Bratislave už viedol Duklu Miroslav Chudý.

"Z môjho pohľadu som spokojný s výsledkom, s hrou až tak veľmi nie. Máme na čom pracovať a máme čo zlepšovať," rozhovoril sa po víťazstve 4:1 nový michalovský kormidelník. "Som tu však dva dni aj s cestou a chlapcov stále iba spoznávam. Potrebujeme zvládnuť ešte piatkový zápas proti Topoľčanom a od nedele sa pustíme do poctivej práce. Mužstvo je však tvarovateľné a východisková pozícia je teda pozitívna."

Miroslav Chudý
Miroslav Chudý na striedačke Dukly (foto jäzva)

Faktom je, že Zemplínčania mali súboj proti Bratislave pevne vo svojich rukách. Po prvej tretine viedli 2:0 a keď zvýšil v 29. minúte útočník Radovan Cútt na rozdiel troch gólov, bolo prakticky vymaľované.

"Miestami to bolo trochu kostrbaté, ale to sa dalo čakať. Nový tréner s nami absolvoval len jeden tréning a chce to čas. Vyžaduje od nás niektoré nové systémové veci, ktoré potrebujeme dostať do krvi. Keď to však doladíme, tak to bude podľa mňa dobré a výkonmi pôjdeme hore," zamyslel sa spomínaný R. Cútt. Gólom a asistenciou upravil tohtosezónnu bilanciu na deväť bodov získaných v deviatich zápasoch (3+6). "Veľmi spokojný nie som. Dlho som nevedel streliť gól a už som bol z toho trochu zúfalý. Na tréningoch to išlo, v zápasoch nie. Začalo sa to zlepšovať, ale stále sú tam rezervy."

Trénerská výmena zapôsobila na tím Dukly prekvapivo. "Takéto veci sú vždy rozhodnutím vedenia a my sme to museli prijať. V každom prípade je to pre nás signál, že musíme hrať lepšie. Po odchode Detvy si možno každý myslel, že budeme jasne prví. Prišli však nové tímy, ktoré zamútili prvoligovou vodou. Vonku sme vyhrali iba jeden zápas a vedenie malo určite inú predstavu," uvedomuje si 27-ročný zvolenský odchovanec.

IMG_7663
Radovan Cútt (foto jäzva)

Až 17 z doterajších 21 získaných bodov získali Michalovčania v domácom prostredí. Lepšie povedané, v prechodnom domove vranovskej STD Arény, kde hrávajú až do ukončenia rekonštrukcie svojho štadióna.

"Mne osobne - napriek tej bilancii - chýbajú Michalovce veľmi. Je náročné cestovať do Vranova hore-dole. Ráno sem cestujeme pred zápasom, vrátime sa do Michaloviec a večer opäť na zápas do Vranova. Nemáme tu stále šatne a musíme si tak stále baliť veci," vyslovil sa Cútt, ktorý sa už nevie dočkať sťahovania do zmodernizovaného domovského stánku. "Budeme tam mať aj väčšie klzisko, pretože na tomto menšom vranovskom je to samý súboj a je to skôr boj. Navyše, tešíme sa samozrejme aj na našich fanúšikov."

So 48 strelenými gólmi sú "líšky" najproduktívnejším tímom súťaže. To len dokumentuje potenciál klubu, ktorý túži prelomiť nezdary z predošlých sezón a okúsiť konečne vytúženú baráž. Pomôcť by mal aj spomínaný zisk trénera Chudého, ktorý absolvoval s Detvou posledné dve baráže a pred niekoľkými mesiacmi vyradil Michalovce v semifinále play-off.

"Keď to pán tréner dokázal dvakrát, verme, že to dokáže aj do tretice. Tréner má veľké skúsenosti a budem rád, ak s Michalovcami nadviaže na úspechy s Detvou," poznamenal Radovan Cútt a v súvislosti s hlavnými konkurentmi dodal: "Najťažšia bola zatiaľ Dubnica, ktorá nás na jej ľade sfúkla. Je to však stále len začiatok ligy a myslím si, že kvalita sa definitívne vykryštalizuje až v decembri."


Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk