Nevraživosť medzi Tkachukom a Doughtym napísala ďalšiu kapitolu
zdroj: Los Angeles - Calgary

Obranca Los Angeles Drew Doughty a útočník Calgary Matthew Tkachuk asi na spoločné pivo nepôjdu. Zlá krv z minulej sezóny nepominula a ďalší konflikt priniesol hneď prvý vzájomný zápas Kings a Flames.

Útočník Matthew Tkachuk absolvoval vlani veľmi pôsobivú nováčikovskú sezónu. Šestka draftu z roku 2016 sa prezentovala 13 gólmi a 35 asistenciami, ku ktorým však pridala aj 105 trestných minút. Stále iba devätnásťročný syn bývalého skvelého kanoniera Keitha Tkachuka získal veľmi rýchlo nálepku zlého chlapca.

Tkachuk má len 188 centimetrov a 92 kilogramov, na ľade však neuhne ani výrazne väčším chlapom. V uplynulej sezóny absolvoval tri pästné súboje a pozornosť vzbudili aj viaceré nie príliš čisté zákroky. Po jednom z nich inkasoval v marci dvojzápasový dištanc. Jeho obeťou bol vtedy obranca Drew Doughty. Keď sa potom stretli Kings a Flames o desať dní neskôr, pobil sa Tkachuk s Braydenom McNabbom.

Veľká rivalita medzi Kráľmi a Plameňmi pokračuje aj v aktuálnom ročníku.

"Ide tu o súboje divíznych rivalov. Dôvod, prečo je to v týchto zápasoch také vyostrené je jednoduchý - snažíme sa navzájom poraziť a tím Calgary sa navyše v poslednom období výrazne zlepšil," vyslovil sa tréner Kings John Stevens pre LA Times.

Po nočnom súboji v Kalifornii mal tentoraz výrazne väčší dôvod na spokojnosť práve Tkachuk. Do siete Kings adresoval dve gólové strely, pričom jeden z gólov zaznamenal práve v čase, kedy sedel na trestnej lavici za hákovanie Drew Doughty.

Neboli by to pritom Tkachuk s Doughtym, aby si nevenovali vzájomnú pozornosť. Pozornosť tentoraz vzbudili slovnou výmenou názorov na trestnej lavici.

Flames napokon zvíťazili 4:3 po predĺžení, keď o ich triumfe rozhodol v 62. sekunde predĺženia Sean Monahan. Kings a Flames sa stretnú v aktuálnej sezóne ešte trikrát a fanúšikovia sa tak majú na čo tešiť.

Zdroj: sportingnews.com