Hokej.sk Hokej.sk

Pánik konečne dokazuje, že patrí do profiligy, tréner ho označil za "drsňáka"
zdroj: TASR

Pánik konečne dokazuje, že patrí do profiligy, tréner ho označil za "drsňáka"

Slovenský hokejista Richard Pánik sa v drese Chicaga Blackhawks konečne naplno etabloval v severoamerickej NHL. V ostatnom ročníku odohral v základnej časti plnú porciu zápasov a utvoril si osobné maximum v počte bodov (45), gólov (22) i asistencii (23), z toho jeden bod pridal v play-off. V novej sezóne hrá v prvej formácii Blackhawks vedľa hviezdnych Jonathana Toewsa a Brandona Saada, v úvodných šiestich zápasoch získal šesť bodov (3+3).

Rodák z Martina debutoval v NHL v ročníku 2012/2013 v Tampe Bay Lightning, no až doteraz sa naplno nedokázal presadiť. Neskôr sa cez Toronto Maple Leafs dostal až do Chicaga. "Z ničoho nič som o ňom začal rozmýšľať ako o silovom útočníkovi. Súperom sa proti Pánikovi hrá veľmi ťažko. Začal sa tlačiť pred bránku a skóroval aj v zložitých situáciách. Teraz potrebujeme, aby pokračoval herne bez výkyvov," povedal podľa nhl.cz kouč "jastrabov" Joel Quenneville.

Pánikovi výborné výkony v máji priniesli nový kontrakt na dva roky v hodnote 5,6 milióna amerických dolárov. "Roky predtým som bol tak nejako na okraji. Hral som iba preto, aby som zaplnil miesto. Do poslednej chvíle som nevedel, či dostanem šancu v NHL alebo pôjdem späť 'dolu'. Minulý rok som dokázal, že na profiligu mám a vyslúžil som si zmluvu," povedal 26-ročný slovenský útočník.

Tréner Quenneville je rád, že v sezóne, keď nečakane zo zdravotných dôvodov musel kariéru v NHL prerušiť Marián Hossa, má poruke iného kvalitného slovenského útočníka. "Vždy bol dobrý zakončovateľ, potrebovali sme predovšetkým, aby mal vyrovnané výkony. Oceňujeme, že sa nebojí. V našom tíme má úlohu akéhosi ´drsňáka´. Občas skúša i 'kľučkovať', ale na to sa radšej nepozeráme," žartoval Quenneville. "Keď vám to nevyjde, ľudia si to zapamätajú, takže sa snažím hrať jednoducho," reagoval účastník ZOH 2014 v Soči. "Teraz chcem najmä dokázať, že som nemal iba jednu zázračnú sezónu, ale môžem v dobrých výkonoch pokračovať," dodal Richard Pánik.
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Chicago

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk