HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dvadsiatka na Turnaj štyroch krajín do Švajčiarska s tromi legionármi
zdroj: TASR

Dvadsiatka na Turnaj štyroch krajín do Švajčiarska s tromi legionármi

V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov na novembrový Turnaj štyroch krajín vo švajčiarskom Monthey figurujú aj traja legionári. Lídrom obrany by mal byť 18-ročný Martin Fehérváry pôsobiaci v druhej najvyššej súťaži Allsvenskan v tíme IK Oskarshamn, vo Švédsku hrajú aj Marek Korenčík (Lulea IF-jun.) a Matej Galbavý (Mora IK).

Gro tímu tvoria hráči z projektu HK Orange 20, ktorých doplnili hokejisti zo slovenskej juniorskej súťaže. Turnaj je pre "dvadsiatku" prípravou na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia na prelome rokov v Buffale. Nominovaní hráči sa zídu v nedeľu 5. novembra v Piešťanoch, odkiaľ odcestujú spoločne do Monthey. Na podujatí si mladí Slováci zmerajú sily s rovesníkmi z Nemecka, Nórska a Švajčiarska.

"Naším cieľom je vidieť hráčov, ktorých sme nominovali zo zahraničných aj slovenských klubov a porovnať ich výkonnosť. Tiež sa chceme konfrontovať na medzinárodnej scéne, pretože jedno je hrať domácu ligu a druhé je porovnať sa s inými národnými tímami. Chceme vidieť, či chlapci potvrdia tú výkonnosť, ktorú podávali doteraz," uviedol pre hockeyslovakia.sk tréner SR "20" Ernest Bokroš.

Nominácia SR "20" na tréningový kemp a Turnaj štyroch krajín vo švajčiarskom Monthey (5. - 13. novembra 2017):
brankári: Roman Durný (HK Orange 20), Jakub Kostelný (Dukla Trenčín/HK 95 Pov. Bystrica)

obrancovia: Martin Dlapka, Marek Švarc, Dávid Hílek, Tomáš Hedera, Samuel Fereta, Vojtech Zeleňák (všetci HK Orange 20), Marek Korenčík (Lulea IF-jun., Švéd.), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Švéd.)

útočníci: Vladimír Vybíral, Viliam Čacho, Filip Vašaš, Erik Smolka, Alex Tamáši, Niki Jaško, Peter Kundrik, Patrik Marcinek, Sebastián Šmida, Kroni Musliu (všetci HK Orange 20), Matej Galbavý (Mora IK, Švéd.), Miloš Kelemen (HKM Zvolen)

realizačný tím: manažér - Roman Ulehla, hlavný tréner - Ernest Bokroš, asistenti trénera - Ivan Feneš, Milan Pažitka, tréner brankárov - Peter Kosa, lekár - MUDr. Stanislav Beli, výstrojový manažér - Ľuboš Ondrejka, fyzioterapeut - Marián Hluch

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

ProFutbal.sk