HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Réway bude pokračovať v Slovane, dohodol sa na zmluve do konca sezóny
zdroj: TASR

Réway bude pokračovať v Slovane, dohodol sa na zmluve do konca sezóny

Slovenský hokejový útočník Martin Réway bude po odchode zo zámoria pokračovať v kariére v Slovane Bratislava. V stredu sa s klubom dohodol na zmluve do konca aktuálneho ročníka. Ako informuje oficiálna stránka tímu KHL, kontrakt ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

"Martin Réway je bezpochyby stále jeden z najväčších slovenských hokejových talentov za posledné roky. O hráča bol v Slovane záujem už v minulosti, vtedy sa však rozhodol pre kariéru v zámorí. Jeho výkony sme naďalej pozorne sledovali. Po nedávnom uvoľnení spod kontraktu v Montreale sme Martina oslovili prostredníctvom agenta a urobili všetky potrebné kroky pre jeho pôsobenie v Bratislave. V Slovane chceme dať stále mladému a talentovanému hokejistovi šancu na návrat do formy, ktorá ho zdobila a zároveň veríme, že pomôže k lepším výsledkom aj samotnému klubu," povedal generálny manažér Patrik Ziman. Slovan sa najbližšie stretne v pondelok 13. novembra o 19.30 h na vlastnom ľade so Salavatom Julajev Ufa, v zápase by mohol absolvovať premiéru aj dvadsaťdvaročný útočník.

Réway koncom októbra nečakane požiadal o ukončeniu kontraktu s tímom zámorskej NHL Montrealom Canadiens, ktorý mu vyhovel. Pre zdravotné problémy vynechal celú uplynulú sezónu. Do tímu NHL sa pred prebiehajúcim ročníkom nedostal a Montreal ho poslal na farmu. Slovenský útočník odohral za Laval Rocket v AHL päť zápasov s bilanciou 0+2. Réway vyhlásil, že mal od začiatku sezóny problémy zvyknúť si na štýl hry a navyše nebol spokojný so svojou formou. Pred odchodom do zámoria obliekal dresy Sparty Praha či švajčiarskeho Fribourgu-Gotterón. V českej najvyššej súťaži si v 56 dueloch pripísal na konto 59 bodov. Vo Fribourgu-Gotterón zaznamenal v 19 stretnutiach výborných 21 bodov.

Réway prešiel mládežníckymi výbermi Slovenska. Predstavil sa na šampionátoch do 18 rokov i 20 rokov. Z juniorského turnaja v sezóne 2013/14 má bronzovú medailu. Za Á-čko si zahral na MS 2014 a 2016.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk