HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Neuvirth podporí Voráčka, v bránke mu pomôže Kluk Puk
zdroj: Maska Michala Neuvirtha

Neuvirth podporí Voráčka, v bránke mu pomôže Kluk Puk

Brankár Philadelphie Flyers Michal Neuvirth má za sebou vydarený vstup do sezóny. V doterajších šiestich zápasoch zneškodnil takmer 93 percent striel a priemer inkasovaných gólov predstavuje 2,17.

Dvadsaťdeväťročný Čech podpísal s Letcami pred sezónou nový dvojročný kontrakt, ktorý mu garantuje 2,5 milióna dolárov ročne.

Neuvirth však nezabúda ani na tých, ktorí vo svojom živote také šťastie nemali. Najnovšie sa rozhodol podporiť nadáciu Kluk Puk, ktorú založil pred dvomi rokmi jeho spoluhráč z Philadelphie Jakub Voráček. Ide o charitatívnu organizáciu, ktorá sa venuje pomoci ľuďom s roztrúsenou sklerózou. Práve s touto chorobou bojuje aj Voráčkova sestra Petra.

Za každý získaný bod venuje Voráček na charitatívne účely tisíc dolárov. Michal Neuvirth sa teraz rozhodol, že na konto nadácie Klub Puk venuje výťažok z predaja svojej najnovšej masky, ktorú pre neho nastriekal švéd David Gunnarson zo spoločnosti DaveArt.

Maska obsahuje maskota nadácie Klub Puk, českého leva a hrad Střekov, ktorý sa nachádza v Neuvirthovom rodisku (Ústí nad Labem).


Najnovšie z klubu: Philadelphia Flyers

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk