HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šipačov odkazuje krajanom: Rozmyslite si desaťkrát, či pôjdete do NHL
zdroj: jäzva

Šipačov odkazuje krajanom: Rozmyslite si desaťkrát, či pôjdete do NHL

To, čo vyšlo v prípadoch Artemija Panarina a Nikitu Zajceva na jednotku, dopadlo v prípade Vadima Šipačova fiaskom. Tridsaťročný rodák z Čerepovca nedokázal zopakovať úspešné príbehy krajanov, ktorí vstúpili do NHL bez toho, aby boli niekedy draftovaní. Jeho pôsobenie v NHL malo život podenky.

"Jednu vec vám tam povedia do tváre a keď príde na otázku hokeja, realita je iná," vyslovil sa po podpise kontraktu s SKA Petrohrad Šipačov. Svoj odchod z mesta na Neve už oľutoval a do Ameriky vysiela slová plné nespokojnosti.

"Boli to dva mesiace plné nedorozumení, úsmevov a konverzácií, ktoré nemali nič spoločné s realitou. Rusí hráči by si mali premyslieť desaťkrát, či sa vydajú do zámoria. Veci, ktoré vám hovoria agenti a klub sa od seba líšia."

Šipačov sa upísal nováčikovi Vegas Golden Knights v máji, ale v prvom tíme sa neuplatnil. Odohral zaň iba tri zápasy s jedným streleným gólom. Skúsený center odmietol hrať na farme, nesúhlasil ani s prípadnou výmenou do iného klubu a radšej zvolil návrat do rodnej krajiny. Podľa očakávania zamieril späť do Petrohradu, v ktorého drese bol v minulej sezóne tretím najproduktívnejším hráčom KHL so 76 bodmi.

Zlatí Rytieri sa tak zbavili jeho dvojročného deväťmiliónového kontraktu v platovom rozpočte a získali naspäť aj dvojmiliónový podpisový bonus, ktorý mu predtým vyplatili. V tíme SKA zarobí ročne 500 000 dolárov a návratom domov si otvoril aj cestu na olympiádu v Kórei.

"Jednoducho chcel ísť domov," zareagoval generálny manažér Vegas George McPhee. "Je to dobrý hokejista a dobrý chlapec. Niekedy však veci jednoducho nedopadnú podľa predstáv. Potreboval sa zžiť s prostredím a upraviť svoje tempo hry. Chceli sme na tom pracovať a dať mu čas. On však nemal vôľu pracovať na svojom prispôsobení sa úzkym klziskám. Chcel hrať zápasy, ale nemôžete nastúpiť, keď nie ste prispôsobení hre v tejto lige. Jednoducho ešte nebol zorientovaný a na centri hrali lepšie ako on všetci ostatní."


zdroj. sportingnews.com

Najnovšie z klubu: Las Vegas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk