HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V NHL si uctili Deň veteránov - nechýbali špeciálne masky, dresy a ceremónie
zdroj: Ken Kinkaid a vojenská maska

V NHL si uctili Deň veteránov - nechýbali špeciálne masky, dresy a ceremónie

Deň vojenských veteránov patrí v Severnej Amerike medzi veľmi uznávané sviatky.

V hanbe neostali ani kluby NHL, ktoré vzdali hold účastníkom vojen rozličnými spôsobmi. Niektoré tímy si počas rozcvičky obliekli špeciálne dresy, brankári vyrukovali do hokejových bojov v špeciálnach maskách a niektoré kluby pripravili aj špeciálne predzápasové ceremónie.

Kluby New Jersey Devils a Nashville Predators absolvovali predzápasovú rozcvičku v špeciálnych vojenských dresoch. Výťažok z ich následnej dražby poputuje na kontá nadácií, ktoré sa zaoberajú pomoci vojenským veteránom.

Špeciálne masky s vojenskou tématikou si pripravili aj obaja brankári Diablov Cory Schneider a Keith Kinkaid. Možno aj vďaka tomuto počinu porazili Devils Floridu 2:1. 

"Armáda odvádza neskutočnú prácu a vojaci prinášajú pre našu krajinu obrovské obete. Osobne im nemôžem vysloviť dostatočné poďakovanie a táto maska predstavuje aspoň istú formu poďakovania. Som veľmi hrdý na to, že sme im mohli ponúknuť takúto špeciálnu noc," uviedol Kinkaid.


O slávnostné vhodenie buly v St. Louis sa postarali vojaci, ktorí zliezli na ľad spod strechy Scottrade Centra.

Špeciálny otvárací ceremoniál pripravili aj v Arizone. Coyotes si priamo na ľade uctili veteránov Jeffa Smitha, Eugene Leea a účastníka druhej svetovej vojny Roberta Ellisa. Hymny zaspieval Patrick Lauder.


V Detroite venoval špeciálnu pozornosť vojakom útočník Justin Abdelkader.

Brankár Philadelphie Flyers Brian Elliott zdieľal na sociálnej sieti podporný status armáde a zároveň tam umiestnil fotografiu manželky Amandy, ktorá slúžila v letectve Spojených štátov. Obranca Arizony Aaron Ekman-Larsson prišiel na štadión v špeciálnom maskáčovom saku.

Na veteránov nezabudol ani klub Winnipeg Jets.
Hold armáde vzdali aj hokejisti San José Sharks.

Brankár Buffala Sabres Robin Lehner si špeciálnym dresom uctil vojaka Craiga Lehnera. Napriek rovnakým priezviskám neboli v žiadnom príbuzenskom styku, gólman Šablí týmto gestom pripomenul smrť 34-ročného vojaka, ktorý sa utopil počas tréningu pod vodou 17. októbra. Išlo o tragédiu, ktorá otriasla komunitou v Buffale. Craig Lehner bol vojakom americkej armády dlhých 16 rokov, čiže od svojej osemnástky.


Zdroj NHL.com, sociálne siete,

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk