HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ramsay po Nemeckom pohári: Som na tento tím hrdý
zdroj: TASR

Ramsay po Nemeckom pohári: Som na tento tím hrdý

Tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay bol po turnaji o Nemecký pohár 2017 v Augsburgu spokojný. Jeho zverencom sa síce nepodarilo obhájiť prvenstvo spred roka, hlavnému koučovi sa však podarilo splniť všetky ciele, s ktorými do Nemecka cestoval.

"Som na tento tím hrdý, aj hráči by to tak mali cítiť. Ide však len o jeden krok vpred, čaká nás ešte dlhá cesta. Hrali sme dobre, ale musíme sa ešte učiť vyhrávať," myslí si skúsený kanadský odborník. "Do Augsburgu sme prišli splniť niekoľko zadaní. Chceli sme bojovať a myslím si, že sme to splnili. Síce ideme domov s druhým miestom, ale dôležitejšie je, že sme sa opäť niečo naučili," doplnil.

Hlavný kouč sa svojim zverencom naplno venoval od utorka, stále im odovzdával mnoho skúseností. "Od zrazu sme s chlapcami absolvovali viacero mítingov, na ktorých sme ich pripravovali z taktického hľadiska. Vravel som im, že budem spokojný, ak predvedú aspoň zlomok z vecí, ktoré ich chceme naučiť. To sa im podarilo," pokračoval Craig Ramsay.

Po príchode do Bratislavy ho čaká ďalšia tvrdá práca. "Zanalyzujeme našu hru na videách a začneme sa pripravovať na turnaj v Nórsku. Hráči, ktorí boli v Ausgburgu a hrali dobre, dostanú príležitosť aj v decembri. Chcem, aby chlapci pochopili, že keď budú hrať dostatočne kvalitne, dostanú odo mňa pozvánku aj nabudúce. Tým si môžu byť istí," sľúbil kouč Ramsay.

Tréner slovenskej reprezentácie sa vyjadril aj k jedinému súboju, ktorý jeho zverencom nevyšiel po výsledkovej stránke, teda k nedeľňajšej prehre s Rusmi 2:4. "Nepriali nám odrazy pukov, najmä pri treťom a štvrtom góle, ale aj to patrí k hokeju. V prvej tretine sme boli trošku nervózni, no postupom času sa naša hra zlepšila. Zvládli sme oslabenia a v presilovkách pridali dva góly. Som hrdý na každého člena tímu," povedal.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk