HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovanisti sa rozutekali na chaty. Švarný: S podporou fanúšikov spravíme play off
zdroj: HC Slovan/youtube

Slovanisti sa rozutekali na chaty. Švarný: S podporou fanúšikov spravíme play off

Bol to zápas, aký je pre bratislavský Slovan v ostatných týždňoch už takmer každý. Kritický. Belasí v polovici tretej tretiny vyhrávali nad Ufou 3:0, no napokon sa strachovali do posledných sekúnd. Dobre rozohraný duel si sami skomplikovali chybami v rozohrávke, hostia siahali po vyrovnaní. Keby Slovan stratil komfortný náskok, bola by to ďalšia rana pre sebavedomie zverencov Eduarda Zankovca. Domáci však vydržali a namiesto facky dostali dôležitý impulz do ďalších štyroch domácich vystúpení, kde môžu čiastočne stiahnuť momentálne jedenásťbodové manko na play off.

S istotou v bráne sa hrá lepšie

„Víťazstvo prinieslo vynikajúci pocit a dôležitú vzpruhu pre kabínu. Na Ufu sme sa pripravovali týždeň, v stretnutí plnili plán, škoda toho zdramatizovania na konci. Bolo by fajn, keby sme v zápasovom rytme pokračovali ďalej, no uvítame aj voľno. Myslím, že v pokračovaní domácej série nadviažeme na dnešok,“  vyjadril vieru asistent kapitána Meszároša Ivan Švarný. Slovenský obranca sedel v úvode tretej tretiny za stavu 1:0 na trestnej lavici. Slovanisti dôležitý úvod záverečnej periódy (rovnako ako pri zvyšných troch oslabovkách) prečkali a dvomi rýchlymi gólmi zdanlivo rozhodli o osude duelu.

zdroj: Štatistiky stretnutia Slovan Bratislava - Salavat Ufa 3:2. (HC Slovan/facebook)

„Bolo nepríjemné tam sedieť a tŕpnuť, no dnes nám oslabovky išli, vrhali sme sa do striel, boli disciplinovaní, vyhadzovali puky,“  vyzdvihol Švarný, ktorý so spoluhráčmi ukázal srdce. Belasí v závere s nasadením vlastných tiel prečkali gradujúci nápor i hru bez brankára v podaní Ufy. Veľkú zásluhu na tom mal brankár Jakub Štěpánek, ktorý kryl 24 striel Salavatu a bol vyhlásený za hviezdu stretnutia: „Už v úvode vychytal dve gólovky. Keď mužstvo vidí, že sa môže na brankára spoľahnúť, hrá sa oveľa lepšie.“  Puk v záverečných dvanástich sekundách držal v rohu ľadovej plochy debutant Martin Réway, ktorý napriek kondičným restom vypomáhal defenzíve a na ľade nechal všetko. Aklimatizácia na KHL mu dlho netrvala, už v úvodnom vystúpení ponúkol niekoľko krásnych momentov a zadoviek s vlastným trademarkom.

Viac si pomáhame

Réway si pri Boychukovom góle na 2:0 pripísal asistenciu, čo nebude zadarmo. „Andrej Šťastný ho určite skasíruje, tomu sa nevyhne. Čakáme od neho góly, asistencie, myšlienky. Sme radi, že sa chytil a už dnes tvoril hru. Bude dostávať veľa priestoru na presilovkách, je hráč, ktorému to na ľade páli,“ vyzdvihol Švarný najnovšiu akvizíciu. Tá prilákala na štadión takmer osemtisícovú návštevu, priaznivci sa zápasovým vývojom a nasadením belasých dostali na vlnu: „Bolo ich cítiť, vďaku sme vyjadrili víťazstvom. Verím, že budú chodiť v hojnom počte i naďalej, že spoločne budeme sťahovať manko na play off, ktoré napokon spravíme.“

zdroj: Michal Řepík a Zach Boychuk hodnotia víťazstvo nad Ufou. (HC Slovan/youtube)

Nad Slovanom sa napriek výraznej strate na ôsme miesto v Západnej konferencii a zlým výsledkom vznáša pozitívny opar, ktorý vytvárajú neustále impulzy pre kabínu. Jedným z nich je podľa Švarného príchod trénera Zankovca: „Na ľade si viac pomáhame, neodstreľujeme toľko pukov. Snažíme sa vždy hľadať možnosť rozohrávky, hrať viac kombinačne, čím môžeme kontrolovať vývoj.“ Bratislavský klub čaká najbližší duel až budúci utorok doma s Podoľskom: „Program teraz nie je tak nahustený, po pauze máme štyri domáce zápasy. Bude dôležité sa čo najviac priblížiť k play off. Sústreďujeme sa na seba, musíme vyťažiť čo najviac.“ Čím vyplnia hráči jediného slovenského zástupcu v KHL krátku prestávku od tréningovej záťaže? „Neplánujeme tímovú akciu, každý sa rozuteká domov. Dostali sme dva a pol dňa voľno, pôjdeme prevažne na chaty, chlapci zo zahraničia na návštevu domov. Potom späť na ľad, dobre sa pripraviť na domácu šnúru.“

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk