Po prestávke pokračujeme
zdroj: Vladimír Chramazda

Po reprezentačnej prestávke vyplnenej úspešným účinkovaním slovenskej reprezentácie na Nemeckom pohári, pokračuje Tipsport liga 20. kolom.

Zápas kola: Nitra - Zvolen

Favorit kola: Banská Bystrica

Čierny kôň kola: Poprad

Hráč, ktorého sa oplatí sledovať: Dávid Buc. Popradský odchovanec sa vracia do dôverne známeho prostredia. Buc odohral sezónu 2016/2017 v Banskej Bystrici, s ktorou získal svoj druhý titul majstra Slovenska. Po úspešnom ročníku zamieril do Olomouca, v ktorého drese už v minulosti pôsobil. V aktuálnej sezóne sa mu však nedarilo nadviazať na produktivitu spred dvoch rokov a v 12-tich zápasoch získal iba tri body za asistencie. Nájde stratenú iskru a pripomenie sa divákom gólom proti klubu, za ktorý hrával v sezóne 2013-14?

Otázka kola: Dokáže obrať Liptovský Mikuláš Košice o body aj do tretice?

HC´05 iClinic Banská Bystrica - MsHK DoxxBet Žilina - 17.00 h

Banskobystričania strávili reprezentačnú prestávku na treťom mieste tabuľky a ich hlavným cieľom bude návrat k stabilnejším výkonom. V poslednom období totiž striedali lepšie s horšími chvíľkami. V ostatných dvoch domácich dueloch prehrali s Popradom, aby následne nepovolili Nitre ani gól. Žilinčania mali pred pauzou výbornú fazónu, o päťzápasovú víťaznú sériu ich však napokon pripravil Poprad. V oboch tohtosezónnych vzájomných zápasoch uspeli domáce mužstvá. "Barani" najprv triumfovali 4:3, "Vlci" im to potom oplatili výsledkom 3:1. Majster disponuje najefektívnejším útokom v lige a v tabuľke vlastní o deväť bodov viac ako tím spod Dubňa. Nedá sa teda čudovať, že bookmakeri favorizujú zverencov Vladimíra Országha.

Náš tip: 1

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice - 17.00 h

Na Liptove sa počas prestávky rozlúčili s obrancom Dušanom Devečkom, ktorý zamieril do poľských Katovíc. Na predĺžení spolupráce sa naopak dohodli Patrik Luža a Gabriel Spilar. Práve ten rozhodol v sérii nájazdov o víťazstve v prvom vzájomnom súboji proti Košiciam a hokejisti Mikuláša šokovali "Oceliarov" aj v odvete. Z 0:2 vtedy otočili na 5:3 a na svojom konte tak majú až päť zo šiestich možných bodov proti tomuto súperovi. V tejto chvíli však platí aj to, že Liptáci prehrali posledných päť duelov v rade. Dočkajú sa víťazstva opäť proti silnému tímu Košíc?

Náš tip: 2

HK Nitra - HKM Zvolen - 17.00 h

Ak niektoré tímy nepotrebovali reprezentačnú prestávku, tak to boli práve Nitra a Zvolen. Obe mužstvá hrali vo výbornej forme. Nitra zabodovala v siedmich z ostatných ôsmich kôl, Zvolen dokonca nebodoval iba v jednom z posledných dvanástich duelov. Päťbodový tabuľkový rozdiel len zvyšuje význam tohto stretnutia. "Corgoni" si spestrili pauzu víťazstvom v semifinále Vyšehradského pohára vo Fehervári a teraz by radi vybojovali svoje tretie domáce víťazstvo v rade. "Bryndziari" uspeli rovnakými výsledkami 4:3 v Košiciach i v Nových Zámkoch a majú tak šancu zavŕšiť veľmi cenný víťazný hetrik na klziskách súperov.

Náš tip: 1X

HK Poprad - HK Dukla Trenčín  - 17.00 h

Poprad podľahol v semifinále Vyšehradského pohára na domácom ľade Miškovcu, pozitívom však bol gólový návrat Arneho Krotáka do zostavy. Proti Trenčínu navyše posilní útok "kamzíkov" aj navrátilec Dávid Buc. Líder tabuľky si spestril reprezentačnú prestávku zabíjačkou a pauza mu zaiste padla vhod aj z pohľadu doliečenia maródov. Podtatranci mali pred pauzou výbornú fazónu a zabodovali v štyroch dueloch v rade. Dukla vydrela dve tesné výhry 2:1 nad Detvou a Liptovským Mikulášom. Obe tohtosezónne vzájomné stretnutia skončili víťazstvami Trenčanov v pomere 3:2, v druhom prípade sa tak stalo až gólom Petra Sojčíka v predĺžení.

Náš tip: 1X

HC 07 Detva - HC Nové Zámky - 18.00 h

Ak chce Detva naozaj pomýšľať na oživenie nádeje na play-off, potrebuje zvládať presne takýto typ zápasov. S Novými Zámkami získali "Medvede" doposiaľ iba jeden zo šiestich možných bodov, no pred prestávkou naznačili zlepšenie. Pravda, bodíky im pribúdajú stále veľmi pomalým tempom. Do tanca však počas pauzy nebolo ani Novozámončanom, ktorí vyhrali iba jeden z posledných šiestich zápasov. Bude to teda súboj kto z koho.