HOKEJ.sk HOKEJ.sk

„Rytieri“ Nitru nedobyli, Jozef Kováčik na adresu fanúšikov spod Zobora: Najradšej by ma „zožrali“ za živa
zdroj: jäzva

„Rytieri“ Nitru nedobyli, Jozef Kováčik na adresu fanúšikov spod Zobora: Najradšej by ma „zožrali“ za živa

Duel 20. kola najvyššej slovenskej súťaže medzi Nitrou a Zvolenom bol pre priaznivcov domácich špeciálny. V Nitra aréne si premiéru „odbila“ nová informačná kocka. Viac ako 3200 fanúšikov však potešil okrem tejto správy aj fakt, že „Corgoni“ vyhrali s „Rytiermi“ aj tretí zápas v aktuálnom ročníku Tipsport Ligy.

Oči fanúšikov sa od začiatku sústredili aj na ex-Nitrana Jozefa Kováčika, ktorý si pri každom dotyku s pukom „užil“ hromadný piskot z tribún. Dôvodom bolo vyjadrenie 37-ročného rodáka z Topoľčian, ktorým si pohneval početnú enklávu priaznivcov Nitry. „Ja som sa už pri návrate z Brna rozhodoval medzi Zvolenom a Nitrou.Zbehlo sa to tak, že som sa rozhodol pre Nitru, kde som už predtým hrával. Videl som, že to bola najväčšia hlúposť, akú som mohol spraviť. Nakoniec asi všetko dopadlo tak, ako malo. Teraz som tu a som rád. Dúfam, že si začnem užívať hokej, budem sa zlepšovať a spravím pre toto mužstvo ešte veľa,“  komentoval svoj príchod Kováčik pre klubový web Zvolena.

Ako vnímal bývalý obranca Komety Brno piskot z tribún svojho bývalého klubu? „Najradšej by som sa k tomu nejako nevracal. Samozrejme, bolo to jedným výrokom, ktorý som povedal. Povedal som to len kvôli tomu, aby videli, aké to je, keď stále niekomu ‚nakladajú‘, kto sa trápi. Myslím, že to nepomáhalo aj mne, tak som chcel vedieť, ako zareagujú oni. Zareagovali tak, že najradšej by ma ‚zožrali‘ za živa. Nebolo to určite pravdivo povedané, chcel som vedieť, ako to dopadne. Videli ste, len hukot a bučanie na moje meno. Rešpektujem to. Jediné, čo môžem, je ospravedlniť sa tým pravým fanúšikom Nitry, ktorý mi držali aspoň trochu palce počas tej krízy. Čo sa týka mojich výkonov, nešlo mi to tu. Dnes som hráč Zvolena.“

„Sú určité veci, ktoré nesadli mne. Samozrejme, určité veci, môžem povedať už teraz, som podcenil aj ja. Tak to býva. Ťažko som zvládal po šiestich rokoch odchod z Komety Brno. Nevedel som dlhšiu dobu, čo ďalej. Chcel som spraviť maximum, možno v príprave to v pohode išlo. Hlavne proti lepším tímom vo Švajčiarsku na turnaji. Bohužiaľ, nepodarilo sa to. Neviem, čo mám k tomu povedať. Diváci mi to oplatili. Hovorím, beriem to, rešpektujem to. Ešte raz opakujem, som hráčom Zvolena a budem sa snažiť urobiť pre tento tím maximum.“

V piatkovom zápase proti Nitre zaznamenal gól, napokon to ale na zisk bodov nestačilo. „Chystali sme v podstate celú prípravu na tento zápas. Posledné 3 tréningy boli zamerané na Nitru, ale ako sme videli, bol to vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre Nitru. Nič sa nedeje, také sú dni, také sú zápasy. Musíme sa poriadne pripraviť na ďalší zápas,“ dodal na záver rozhovoru Jozef Kováčik.

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk