HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Presilovkový hetrik Nagya zlomil statočných Liptákov, frustrovaný Rapáč: Ťažko sa hľadajú slová
zdroj: jäzva

Presilovkový hetrik Nagya zlomil statočných Liptákov, frustrovaný Rapáč: Ťažko sa hľadajú slová

Až v treťom zápase nového ročníka Tipsport ligy našli hokejisti Košíc víťazný recept na Liptovský Mikuláš. Vo sviatočnom 20. kole ich k víťazstvu 4:2 potiahol dvoma gólmi kapitán Ladislav Nagy. Všetky góly „ocieliarov“ pritom padli v presilovkách.

„Presilovkám sme sa špeciálne venovali. Doteraz nám nešli, teraz nám to tam padlo. Dúfam, že to tak bude pokračovať,“ povedal bezprostredne po zápase veterán Nagy: „Som rád za hetrik. Predtým mi to až tak nepadalo, tentoraz skončilo v sieti všetko, čo som vystrelil. Nabudúce sa to podarí možno niekomu inému. Je jedno, kto dáva góly, hlavné je, že sa vyhráva.

Celých 60 minút sme hrali dobre. Dobre sme bránili, hrali sme do tela, všetci bojovali. Škoda vylúčení, ktorých mohlo byť menej. Zaslúžene sme zvíťazili. Celé mužstvo hralo dobre v obrane a obetavo. Takto by sme mali hrať každý zápas. Potom nebudem mať o nás obavy,“ pokračoval majster sveta z roku 2002.

Ladislav Nagy strieľa gól
Ladislav Nagy strieľa gól (foto jäzva)
Východniari si uvedomovali svoje dve prehry s Liptovským Mikulášom z predchádzajúceho priebehu sezóny. „Povedali sme si niektoré veci a pripravovali sme sa na Liptákov celý týždeň. Proti nim treba hrať obetavo a bojovať, oni hryzú. Hrajú zvláštny hokej a nesmiete sa im prisbôsobiť. Konečne sme nad nimi vyhrali, doteraz to proti Liptovskému Mikulášu nebolo ono,“ dodal Nagy.

„Už ani neviem, čo mám k tomu povedať. Ťažko sa mi hľadajú slová. Sme psychicky dole, prehrávame stretnutia o gól či dva. Každý zápas je pritom vyrovnaný hráme hore-dole proti každému,“ neskrýval frustráciu Branislav Rapáč, ktorý v 19. minúte otváral skóre stretnutia. V tej chvíli si iste nemyslel, že duel pre jeho tím bude mať takú horkú pachuť.

Liptáci sa opäť po sľubnom úvode sezóny zasekli. Prehra s Košicami bola už ich šiesta po sebe, v tabuľke sú na deviatom mieste s päťbodovým mankom na Nové Zámky, no so zápasom k dobru. Po piatku sa im na desať bodov priblížila suverénne posledná Detva. „Veril som, že to po reprezentačnej pauze konečne zlomíme. Nedá sa povedať, že sme hrali zlý hokej. Košiciam sme boli vyrovnaným súperom, spravíme však hlúpe fauly, chyby, doplácame na to. Vezie sa to s nami. Prehráme zápas či dva, sme dole, dostaneme gól, bojíme sa hrať a tak to nakoniec dopadne,“ hovoril o problémoch svojho tímu Rapáč.

Branislav Rapáč
jäzva
„S Košicami nám to túto sezónu celkom išlo, s inými súpermi nie. Vôbec sa na to nepozeráme, my musíme zdolať teraz každého súpera. Body nám chýbajú, musíme to zlomiť, takto to ďalej nemôže pokračovať,“ dodal odhodlane bývalý hráč Martina, Popradu Či Pardubíc.

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk