HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Medvede vystrkujú drápy, ich zvýšený apetít pocítili Nové Zámky
zdroj: Detva - Nové Zámky (foto V. Chramazda)

Medvede vystrkujú drápy, ich zvýšený apetít pocítili Nové Zámky

V prvých dvoch vzájomných stretnutiach medzi Detvou a Novými Zámkami triumfoval tím z juhu Slovenska. Pravda, v tom období bol súper spod Poľany považovaný za fackovacieho panáka súťaže a súperi si k nemu chodili po body bez väčších obáv.

Príchod trénera Ivana Dorniča na striedačku "medveďov" však priniesol prvé víťazstvá a sebavedomie Detvy stúplo. Novozámčania tak vo včerajšom súboji dvadsiateho kola veľmi rýchlo pochopili, že do tretice to budú mať výrazne ťažšie.

"Detva nás v postate k ničomu nepustila a prehrali sme zaslúžene. Hrali jednoducho, hádzali to všetko na bránku, strieľali a dorážali. Takto sa hrá moderný hokej, obzvlášť na takomto menšom klzisku," vyslovil sa stručne, jasne a výstižne brankár Nových Zámkov Vladimír Kováč po prehre 2:4.

Zverenci Ladislava Lubinu pritom začali výborne a do vedenia ich poslal už v 72. sekunde Maris Jass. O 26 sekúnd neskôr však zásluhou Rastislava Gašpara bolo vyrovnané a v druhej tretine stačilo Jurajovi Milému na vedúci gól iba 18 sekúnd.

"Keď nevieš čo s pukom, tak vystrel," pousmial sa Milý. "Cítil som tlak obrancu a tak som to len nahodil a myslím si, že to ešte stečoval Špirko do vlastnej bránky."

"Nemôže sa nám stať, aby sme inkasovali gól hneď v ďalšom striedaní po tom, čo sme skórovali my. O lacnom druhom góle v úvode tretiny ani nehovorím. Odohrali sme dobrých desať minút a za desať minút sa body nedávajú," krútil hlavou český kormidelník Nových Zámkov. Z výkonu svojho tímu bol, mierne povedané, sklamaný. "Chápem, že prvý zápas po prestávke je vždy zložitý, ale som presvedčený o tom, že takéto zápasy musíme zvládať. My sme to nezvládli, pretože nám chýbalo agresívne korčuľovanie, túžba po puku. Nerobili sme to, čo sme robiť mali."

Na Detvancoch bolo naopak badať, že po katastrofálnom úvode sezóny našli stratenú chuť do hokeja.

"Myslím si, že sme boli počas celého zápasu lepším tímom. Iste, šance mali aj oni, ale podržal nás brankár a zakaždým sme dokázali reagovať. Je to teda zaslúžené víťazstvo," skonštatoval Juraj Milý, na ktorého nadviazal tréner Ivan Dornič. "Bol to veľmi ťažký zápas. Hlavne zo začiatku. Počas prestávky sme však poctivo trénovali a vidieť, že sa hráčom dostal do krvi herný systém. Našim najväčším problémom je stále premieňanie šancí, pretože už po druhej tretine sme mohli viesť o štyri góly. O to viac si však vychutnávame toto víťazstvo. Rodilo sa totiž ťažko a za stavu 4:1 súper po druhom góle ožil a my sme sa dostali do kŕča," uviedol detviansky tréner, ktorý ocenil aj pomoc navrátilca do zostavy Davida Videlku, ako aj útočníka Jozefa Tibenského, ktorý nastúpil pre zdravotné problémy s veľkým sebazaprením.


Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk