HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tučniaci sprivatizovali striebornú prilbu, Hopkovič: Vďačíme za to najlepším fanúšikom
zdroj: Ladislav Hopkovič (foto jäzva)

Tučniaci sprivatizovali striebornú prilbu, Hopkovič: Vďačíme za to najlepším fanúšikom

Vyzerá to tak, že prešovskí hokejisti si sprivatizovali striebornú prilbu a počas aktuálnej sezóny si ju plánujú posúvať z hlavy na hlavu. V úvodnom septembrovom hlasovaní uspel útočník Gleb Bylina, v októbri dostal najviac hlasov od fanúšikov jeho spoluhráč z obrany Ladislav Hopkovič.

"Bodaj by ju po mne prevzal ďalší z mojich spoluhráčov," pousmial sa Hopkovič. "Máme najlepších fanúšikov v lige a aj takéto hlasovania ukazujú, že nás dokážu podporiť. V tíme je ešte dostatok ďalších adeptov na takýto titul a verím preto, že strieborná prilba ostane v šatni aj ďalší mesiac."

Slávnostnú korunováciu striebornou prilbou zažil 32-ročný Prešovčan pred domácim zápasom proti Dubnici a odvtedy si už na ňu privykol. "Počas zápasov to nevnímam ako nejakú prestíž. Jednoducho mám na hlave striebornú prilbu a to je všetko. V každom prípade ďakujem všetkým, ktorí hlasovali práve za mňa. Takáto dôvera sa cení a zaväzuje."

Víťazstvo Hopkoviča patrí rozhodne medzi najprekvapivejšie v histórii prvoligovej ankety. "Súhlasím, osobne ma prekvapila už samotná nominácia. Takéto ocenenia totiž získavajú spravidla hráči, ktorí robia veľa bodov a sú hviezdami svojich tímov," pousmial sa spoľahlivý, vzrastom nevysoký obranca, ktorý zatiaľ stále čaká na prvý gól sezóny. V 21 zápasoch zatiaľ nazbieral dvanásť asistencií. Podobné individuálne ocenenia sa však tradične spájajú aj s istými povinnosťami. "Samozrejme, v šatni mi chalani niečo vypísali a nezaobíde sa to bez poplatku. Nebudem prezrádzať koľko, ale zaplatím to s radosťou."

Ladislav Hopkovič
Ladislav Hopkovič (foto jäzva)

Viac ako strieborná prilba by však Hopkoviča potešil tímový úspech. V drese svojho materského klubu strávil väčšinu kariéry, no najviac radosti zažil paradoxne počas pôsobenia u hornošarišského rivala z Bardejova. Ako hráč Bemaca oslávil prvoligový titul a okúsil aj barážové boje o postup do extraligy. Zažiť tak niečo podobné s Prešovom, to by bolo niečo!

"Veľmi nerád hovorím o baráži, pretože v tomto smere sme sa už viackrát popálili. Všetci po tom túžime, ale musíme postupovať krok po kroku," snaží sa brať veci pragmaticky 175-centimetrov vysoký zadák, ktorý upozorňuje na viacerých konkurentov s podobnými ambíciami. "Je tam päť, šesť veľmi dobrých mužstiev a bude to bitka. Ťažko hovoriť o hlavných favoritov, pretože tímy sa ešte môžu posilniť a v play-off to môže vyzerať úplne inak. Vlani sme boli favoritom my a zlyhali sme v semifinále. Zavážia momentálna forma či šťastie."

S východom Slovenska je spojená prakticky celá kariéra obrancu, ktorého hra je založená na dobrom korčuľovaní a prehľade. Okrem Prešova a Bardejova si zahral i za Michalovce a Humenné. Jedinou výnimkou bolo obdobie spred desiatich rokov, kedy pôsobil v rumunskom Gheorgheni.

"Bola to veľmi dobrá skúsenosť. Rumunská liga sa vtedy spojila s maďarskou a všetky kluby mali nabité tímy plné legionárov. Som rád, že som to okúsil, ale teraz som spokojný doma," zdôraznil 32-ročný obranca, ktorý by ostal v Prešove pokojne aj do konca kariéry. "Tu mi totiž nechýba nič. Mám manželku a dve krásne deti. Chcem byť preto čo najbližšie pri nich a nikdy ma to preto nelákalo niekam na západ."


Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk