HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Diplomatov čaká posledná previerka pred náročným decembrom. Do Bratislavy zavíta aj jediný šampión EUHL
zdroj: StarLine

Diplomatov čaká posledná previerka pred náročným decembrom. Do Bratislavy zavíta aj jediný šampión EUHL

Hráči Diplomats Pressburg si zatiaľ v novembri počínali bravúrne. Najskôr získali cenný skalp UMB Banská Bystrica, ktorá doma nepustila body dlhé mesiace. Navyše ambiciózni Bratislavčania dokázali zdolať aj odvekého rivala z hlavného mesta – Paneuropu Kings. Pred Diplomatmi stojí posledná novembrová prekážka v podobe Engeneers Prague. Technici určite nebudú chcieť „predať svoju kožu lacno“, pre zverencov trénera Romana Vargu to môže byť dobrá príprava pred náročným decembrom. Do Bratislavy totiž zavíta aj zatiaľ jediný tím, ktorý dokázal vyhrať Sekeráš Trophy – UK Praha. Viac o nadchádzajúcich podujatiach a zápasoch si už môžete prečítať v článku nižšie.

„Movember“. Zápas v Prahe, ktorí Diplomati odohrajú už 22 novembra okrem iného spojí šport s podporou boja proti zákernej chorobe. Po celom svete si mužské športové kluby nechávajú počas novembra narásť povestné „fúziky“, aby poukázali na prevenciu proti rakovine prostaty. Najbližší súper Diplomatov spoza rieky Morava patrí v aktuálnom ročníku medzi nenápadné mužstvá zo stredu tabuľky. Ak chcú Bratislavčania dokráčať pohodlne do vyraďovacej časti už po prvej polovici sezóny musia v Prahe bodovať.

„Gladiátori z Trenčína“. Prvý decembrový deň privítajú na domácom ľade Bratislavčania mužstvo Gladiators Trenčín, s ktorým majú pomerne vyrovnanú bilanciu. Trenčania už neraz ukázali, že dokážu zaskočiť aj papierového favorita. Diváci sa tak majú rozhodne na čo tešiť, zápas bude už s rutinou vysielaný v priamom prenose, prostredníctvom študentskej televízie MC2. Všetko podstatné nájdete na oficiálnom účte Diplomatov, či už na Facebooku alebo Instagrame.

23511116_1769908683028569_6943943315766053877_o
Zdroj: StarLine
„Ďaleký východ“. Diplomatov po Trenčíne čaká veľmi náročný výjazdový dvoj – zápas na ľade Unipo Prešov Warrior a poľskej Krynice. Kým mužstvo z metropoly východu ťahá v tomto ročníku „čierneho petra“ a figuruje priebežne na poslednej pozícii, poľský súper má zatiaľ najmenej odohratých zápasov, čím môžu Poliaci ešte výrazne zamiešať postupové karty. Diplomati im navyše majú čo vracať, keď v minulom ročníku skončili v playoff práve na hokejkách poľských hráčov. Veľkú rolu môže zohrať únava, Bratislavčania totiž na oba zápasy nastúpia iba v priebehu niekoľkých hodín. My im však rozhodne na diaľku budeme držať palce.

23550195_1468440929921594_472818812015056688_o
Zdroj: StarLine

„Tá lepšia Praha“. Víťaz, Sekeráš Trophy, EUHL, nadvláda. To všetko sú slová, ktoré vystihujú azda najlepšie doposiaľ jediného víťaza univerzitnej ligy. Zápasy s UK Praha zatiaľ vždy ponúkli skvelé divadlo, a práve Diplomati sú jedným s tímov, s ktorými sa Pražanom hrá azda najťažšie. Zástupcovia susednej republiky aj v tomto ročníku zatiaľ kráčajú veľmi sebaisto, stratili iba jediný bodík za výhru po predĺžení. V prospech Bratislavčanov hovoria štatistiky, kedy práve hokejky UK Praha nedokázali v Bratislave zvíťaziť už celé dve sezóny. Aj tento zápas bude vysielaný naživo spoločne s komentárom, ak by ste teda z akéhokoľvek dôvodu 18 decembra nestihli na zimný štadión v Petržalke doraziť, môžete si Diplomatov naladiť v pohodlí obývačky. Pevne veríme, že naši chlapci získajú v decembri čo najviac bodov a zabezpečia si účasť vo vyraďovacej fáze už v predstihu.

Odporúčame

ProFutbal.sk