HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Derby na východe i západe, ťahákom prešovský súboj o prvú priečku
zdroj: Prešov - Michalovce (foto jäzva)

Derby na východe i západe, ťahákom prešovský súboj o prvú priečku

Prvá St. Nicolaus liga má v piatok na programe mimoriadne atraktívne 23. kolo. Jeho ozdobou bude priamy súboj o prvé miesto v Prešove, no nechýbajú ani viaceré súboje tabuľkových susedov či západoslovenské derby v Skalici.

Zápas kola: Prešov - Michalovce

Čierny kôň kola: Bratislava

Favorit kola: Topoľčany

Otázka kola: Ktorý z trojice 52-bodových tímov odštartuje víkend v pozícii lídra?

HK Skalica - HC Osmos Bratislava - 17.00 h

Záhorákom nevyšli dve cesty na východ a po prehrách v Michalovciach a Spišskej Novej Vsi sa razom prepadli na tretiu priečku. Proti Bratislave teda potrebujú zabrať naplno. Tím z hlavného mesta však hrýzol v oboch vzájomných súbojoch. V tom prvom prehral tesne 2:3, v druhom uchmatol bodík po prehre v predĺžení. Bratislavčania sú navyše vo výbornej forme, veď ťahajú deväťzápasovú bodovú šnúru. V Skalici to teda bude veľmi atraktívny zápas. 

Náš tip: 1

HK Trnava - HK 95 Považská Bystrica - 17.00 h

Dôležitosť zápasu je vysoká, veď ide o súboj dvoch tímov, ktoré sa nachádzajú pod čiarou play-off. Lepšie je na tom Trnava, ktorá má o štyri body viac, ale inak sú východiskové predpoklady vyrovnané. Obaja súperi prehrali v posledných troch kolách a v doterajších vzájomných zápasoch víťazili domáci. Aj preto sa prikláňame na stranu Trnavy.

Náš tip: 1

MHK Dubnica - HK Spišská Nová Ves - 18.00 h

Aj v tomto prípade ide o stretnutie tabuľkových susedov. V tomto prípade má Dubnica o desať bodov viac ako Spišiaci. Tí dokázali v poslednom kole senzačne poraziť prvú Skalicu a vylepšili si tak náladu po predošlých dvoch prehrách. Sebavedomie si zvýšili aj Dubničania, ktorí dali zabudnúť na dve porážky deväťgólovým triumfom v Považskej Bystrici. Obe vzájomné stretnutia dopadli víťazstvami nováčika, pričom naposledy dokonca deklasovala Dubnica Spišskú Novú Ves na jej ľade 11:3.

Náš tip: 1

HC Prešov Penguins - HK Dukla Ingema Michalovce - 18.00 h

V šlágri kola na seba narazia tímy z úplného vrchu tabuľky. Prešovčania vyhrali štyrikrát v rade, Michalovčania ťahajú dokonca až jedenásťzápasovú bodovú sériu. Východoslovenské derby prináša tradične špičkový prvoligový hokej a tak tomu bolo aj v prvých dvoch vzájomných súbojoch. V oboch prípadoch sa tešili Tučniaci a v oboch prípadoch im k tomu stačili tri strelené góly (3:1 a 3:2 pp). Pod prešovskou kalváriou sa očakáva vysoká návšteva zvedavá na priamy súboj o pozíciu lídra.

Náš tip: X

HC Nové Zámky B - HC Topoľčany - 18.30 h

Béčko extraligistu prehralo trikrát v rade a predviedlo pritom defenzívu a lá ementál. V ostatných troch zápasoch inkasovali Nové Zámky neuveriteľných 29 gólov. Takto by to proti silným Topoľčanom určite nešlo. Žochári síce naposledy prehrali v Bratislave, predtým však päťzápasovú víťaznú sériu a v tabuľke im patrí solídne štvrté miesto. Prvé vzájomné zápasy vyhrali Topoľčany 4:2 a 9:2. 

Náš tip: 2

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk