HOKEJ.sk HOKEJ.sk

O druhom víťazstve Slovana v rade rozhodli nechcený a konečne rozdielový
zdroj: tasr

O druhom víťazstve Slovana v rade rozhodli nechcený a konečne rozdielový

„Obrana bola výborná, taktiež brankár, ktorý nám každý zápas dáva šancu zvíťaziť. Stále viac sa stotožňujeme so systémom trénera, ostatných päť či šesť zápasov sme hrali skutočne dobre. Potrebujeme v tom pokračovať,“ vyzval belasých rozdielový hráč ostatných dní Zach Boychuk, ktorý bodoval v predchádzajúcich siedmich dueloch po sebe (6+5). Kanadský útočník v pondelňajšom predĺžení proti Kchun-lunu rozhodol o extra bode pre Slovan. Ten zvíťazil dvakrát po sebe po prvý raz od prelomu augusta a septembra. Navyše, z ostatných štyroch duelov prehral len raz.

Strelec, s ktorým už vedenie nepočíta

V Bratislave sa od úvodu hrala taktická partia, obom mužstvám zatiaľ márne naháňajúcim horné osmičky vo svojich konferenciách išlo o veľa. „Z našej strany to nebol až taký dobrý zápas, ako sme si predstavovali. Neboli sme veľmi pohybliví v prvej ani druhej tretine, bolo to také zaspaté,“ komentoval otvorene domáci obranca Andrej Meszároš. Prvá tretina skončila bez gólov, pokojná atmosféra sa preniesla i do hľadiska, v ktorom fanklub nenachádzal vo zvyšku osadenstva podporu. „Áno, začiatok bol vlažný, no postupne sme sa zlepšovali. Dostávali sme sa viac do šancí, postupne boli lepším tímom,“ pridal sa Ján Buchtele.

20171127_hokej9478416
Oslavujúce trio zľava Boychuk, Buchtele a Barker. (tasr)

Práve český útočník, ktorý alternoval v druhej formácii s Boychukom a Genowayom za Réwaya, v 24. minúte dorazil Barkerovu strelu za chrbát Hellberga. „Hral s nami v lajne dvakrát a dvakrát skóroval. Medzi mnou a Colbym funguje od začiatku chémia. Nie je to však len o nás, zaberajú momentálne všetky štyri formácie, rovnako dobre bránime,“ neskrýval spokojnosť s Buchteleho príspevkom Zach Boychuk. Slovan prestrieľal vzdialeného šanghajského súpera pomerom 36:22, no okrem vyrovnávajúceho Brulého zásahu už ďalší nepadol. „Keby som poznal odpoveď, určite tie šance premeníme. Tlačili sme sa do brány, chceli to zlomiť. Výhra za dva body je taktiež dobrá,“ nebol schopný zdôvodniť slabú efektivitu belasých Buchtele. Ten bol ešte nedávno jednou nohou preč zo Slovana, špekulovalo sa najmä o záujme Hradca Králové: „Viem o tom. Keďže som bol umiestnený na listinu voľných hráčov, dáva mi to signál, že vedenie už so mnou nepočíta. Neviem, ako je to teraz, snažím sa to neriešiť. Aj tak to neovplyvním. Na ľade odvádzam sto percent. Aj keď to je nepríjemné, na druhej strane motivujúce.“

20171127_hokej2478404
Bojovník Šťastný stráca hokejku v súboji s Kuldom. (tasr)

Ešte môžeme narobiť hukot

Zápas šiel do atraktívneho predĺženia. Čo sa Slovanu nepodarilo za 25 minút, zvládol Boychuk v hre troch na troch za 27 sekúnd. „Andrej (Šťastný) zablokoval dve strely, spravil úžasnú robotu. Naskočil som na ľad, prehnal sa okolo hráčov a mal som šťastie, že som puk dostal do siete,“ komentoval autor rozhodujúceho zásahu, ktorý v súvislosti s ďalším priebehom sezóny neskrýva vieru: „Musíme byť teraz chytrí. Chalani sú v dobrej forme, na nič sa nevyhovárajú. Navyše, nehráme v sezóne veľa duelov, ktoré nasledujú dva dni po sebe. Cítime formu a nikdy neviete, v posledných dvadsiatich zápasoch môžeme v lige narobiť hukot.“  V prvej časti svojej odpovede Boychuk narážal na skutočnosť, že slovanisti nastúpia na utorňajší zápas proti Vladivostoku necelých 24 hodín po víťazstve nad čínskym oponentom.

„Cítime formu a nikdy neviete, v posledných dvadsiatich zápasoch môžeme v lige narobiť hukot.“

„Všetci vedia, že hráme dva zápasy po sebe. Tréner nám prízvukoval, aby sme mali kratšie striedania,“ prezradil Meszároš spôsob rozkladania síl na tri zápasy v priebehu štyroch dní. Skúsený zadák to v pondelok častokrát skúšal streľbou od modrej, no ani on nedokázal po druhýkrát zlomiť gólmana Kchun-lunu ešte v základnej hracej dobe. Belasého vykupiteľa Boychuka v šatni s úsmevom velebil: „Nato tu je, nie? Konečne máme dobrého strelca, darí sa mu, tá lajna aj s Genom hrá fakt dobre. Ťahajú nás, ostatní sa musíme pridať. Je fajn, že sa Zach takto chytil, verím, že mu to bude padať i naďalej.“ Jediný slovenský zástupca v KHL by uvítal, keby to Kanaďanovi znovu padlo už v utorok. Napokon, priepasť na play off predstavuje pri jednom zápase k dobru šestnásť bodov. Andrej Meszároš to po tesnom triumfe nad Červenou hviezdou povedal jasne: „Počítame každý bod. Dnes sme radi za dva, škoda, že neboli tri. Každopádne, zajtra musíme hrať lepšie.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Red Star Kunlun

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk