HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hacketta hodili do hlbokej vody, brankár so skúsenosťami z NHL ukázal kvalitu
zdroj: Matt Hackett (foto jäzva)

Hacketta hodili do hlbokej vody, brankár so skúsenosťami z NHL ukázal kvalitu

Detviansky tím je od svojho príchodu medzi extraligovú smotánku pevne prikovaný ku dnu tabuľky a z 26 zápasov vyhral iba tri. Pochváliť sa však môže hneď dvomi menami, ktoré kedysi brázdili ľady najlepšej ligy sveta.

Útočník so skúsenosťami z NHL Nathan Robinson sa pod Poľanou veľmi neohrial, na pomoc poslednému tímu ligy však prichádza brankár Matt Hackett. Už premiéra na ľade Popradu naznačila, že gólman s 26 štartmi za Minnesotu Wild a Buffalo Sabres, môže byť veľkou oporou zadných radov "medveďov". Aj keď tomu možno výsledok 2:5 na prvý pohľad nenasvedčuje.

"Brankár nás podržal, veď chytil ďalších päť, šesť čistých gólov. Nepodržali ho však chlapci," uviedol po piatkovej prehre v Poprade tréner Detvy Ivan Dornič. Posilu takého rangu privítal so širokou náručou. "Určite áno, veď náš tím sa potrebuje posilniť na brankárskom poste, v obrane aj v útoku. Stále hľadáme ďalších hráčov a ako sme mohli v prípade Matta vidieť, značka NHL predstavuje kvalitu a bolo to vidieť."

Hackett to vo svojej premiére nemal vôbec ľahké. Len pár hodín po prílete ho Popradčania zasypali 43 strelami, pričom štyri z piatich gólov inkasoval v oslabení.

"Ja mám rád, keď na mňa mieri veľa striel. Brankár potrebuje byť v tempe. Iste, verím, že nabudúce odohráme lepší zápas a dočkáme sa víťazstva," vyslovil sa po svojej extraligovej premiére synovec slávneho brankára Jeffa Hacketta.

IMG_1007
Hackett zasahuje (foto jäzva)

Pre kanadského brankára ide o prvú európsku skúsenosť a zvyknúť si tak musel aj na širšie klzisko. "Hlavne na iné strelecké uhly, ale aj toto sa bude postupne zlepšovať. Teším sa na to. Musím priznať, že po prvom zápase som veľmi unavený. Stále som sa ešte neaklimatizoval po prílete a ani z mojej strany to teda ešte nebolo ideálne. V ďalších zápasoch to bude určite lepšie," prisľúbil Hackett, ktorého do Detvy prilákala aj prítomnosť jednej známej tváre.

"Na ponuku som čakal dosť dlho a voľných brankárskych miest už v tejto fáze sezóny veľa nie je. Ozvala sa Detva a keďže tu hrá Jožo Sládok, s ktorým sme hrali v juniorke, bolo rozhodovanie celkom ľahké," pousmial sa Matt Hackett.


So súčasným kapitánom Detvy si zahrali pred desiatimi rokmi v juniorskom klube Plymouth Whalers v OHL.

"Je to výborný chalan," uviedol na Hackettovu adresu Sládok. "Naposledy sme sa videli pred desiatimi rokmi, no stále je to ten poctivý, tvrdo pracujúci chalanisko. Keď som sa dozvedel, že príde k nám, tak ma to samozrejme veľmi prekvapilo. Zároveň i potešilo, pretože takáto osobnosť neprichádza do šatne každý deň."

Hackettov výkon naznačil, že môže byť veľkou oporou nováčika. Zreteľné však bolo aj to, že ak bude podávať Detva takéto výkony, môže sa brankár so skúsenosťami z NHL v bránke aj rozkrájať a nebude mu to nič platné.

"Vraveli sme si, že mu musíme pomôcť. Po príchode bol totiž rozhodený zo zmeny časového pásma a veľa toho nenaspal. Bol hodený do hlbokej vody a predviedol veľa dobrých zákrokov. Nebyť jeho, bol by výsledok ešte horší," dodal Jozef Sládok.


Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk